Wadowice i Młyn Jacka Hotel & SPA nową bazą Valvoline Rajdu Małopolski

Strona główna/Rajdy/Wadowice i Młyn Jacka Hotel & SPA nową bazą Valvoline Rajdu Małopolski

Wadowice i Młyn Jacka Hotel & SPA nową bazą Valvoline Rajdu Małopolski

Już na początku czerwca Małopolska kolejny rok z rzędu będzie gościć najszybszych polskich kierowców rajdowych, a to za sprawą czwartej edycji Valvoline Rajdu Małopolski! Na kibiców i zawodników, którzy pojawią się na trzeciej tegorocznej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czekać będzie aż 14 wymagających odcinków specjalnych oraz zupełnie nowa baza rajdu zlokalizowana w Wadowicach.

Najlepsi kierowcy w Polsce ponownie zjawią się w Małopolsce, by rywalizować w trzeciej rundzie RSMP tego sezonu. W dniach 6–8 czerwca rozegrany zostanie Valvoline Rajd Małopolski 2024. Start, park serwisowy oraz baza rajdu ulokowane w tym roku zostaną w Wadowicach oraz pobliskich Jaroszowicach (Młyn Jacka Hotel & SPA), a zawody zakończy Ceremonia Mety wraz z koncertami w znanym już zawodnikom Makowie Podhalańskim.

– Zależało nam, żeby w Wadowicach powstała baza samochodowego Valvoline Rajdu Małopolski. Nasza współpraca rozpoczęła się w minionym roku, kiedy to na wadowickim rynku wspólnie organizowaliśmy konferencję prasową otwierającą rajd. Już wtedy przekonywaliśmy organizatorów, żeby utworzyli nową bazę u nas. Bardzo się cieszę, że dali się przekonać. Po pierwsze dlatego, że jest to fantastyczna sportowa impreza, a zawody te z roku na rok się rozrastają. Trzymam kciuki, żeby ten rajd wkrótce dołączył do mistrzostw Europy, a z tego co wiem, są na to duże szanse. Po drugie organizacja takiego wydarzenia ściąga do nas na kilka dni zawodników i ich ekipy, a nawet rodziny. Ale co ważniejsze, to u nas będzie stacjonowała ekipa, która cały rajd organizuje. Łącznie to kilka tysięcy osób. Według danych organizatora ubiegłoroczny rajd wygenerował ponad 2,2 miliona złotych w gotówce dla lokalnej gospodarki. Jest więc to wydarzenie, które po prostu warto mieć u siebie – mówi Bartosz Kaliński Burmistrz Wadowic.

Niespełna dwa kilometry od parku serwisowego znajduje się Młyn Jacka Hotel & SPA, w którym powstanie baza rajdu, czyli m.in. biuro rajdu czy biuro prasowe. Dodatkową atrakcją będzie badanie kontrolne samochodów rajdowych, które zorganizowane zostanie na terenie prestiżowego kompleksu. Bogate zaplecze konferencyjne i infrastruktura hotelu pomoże sprostać wymagającej organizacji rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Młyn Jacka Hotel & SPA dołączył do partnerów głównych Valvoline Rajdu Małopolski.

– W tym roku Młyn Jacka Hotel&SPA staje się bazą święta sportów motoryzacji, czyli Valvoline Rajdu Małopolski. Cieszymy się, że będziemy ważną częścią tego wydarzenia i że możemy dołożyć się naszą pracą do wspólnego sukcesu. Zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji do prestiżowej restauracji „Spichlerz Smaków”, umiejscowionej w naszym hotelu, a także do skorzystania z bogatej oferty 8 gabinetowego SPA. Na naszych gości czekał będzie także hotelowy drink-bar oraz kręgielnia, natomiast w sobotę wieczorem zapraszamy na imprezę taneczną z DJem. Do zobaczenia na wyjątkowym Valvoline Rajdzie Małopolski – wypowiada się Kamil Tomaszek, Dyrektor Generalny Hotelu.

Wadowice to miasto położone na przedpolu Beskidu Małego nad rzeką Skawą, o powierzchni 10,52 km2 i liczące sobie niespełna 18 tysięcy mieszkańców. Miasto jest jedną z atrakcji turystycznych regionu, będąc fantastyczną bazą wypadową do zwiedzania Pogórza Wielickiego, Beskidu Śląskiego, Beskidu Makowskiego, Doliny Skawy czy Jeziora Mucharskiego. Liczne szlaki piesze i rowerowe pozwalają aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzy zarówno latem, jak i zimą. Wadowice posiadają też wiele zabytków oraz muzeów związanych z historią regionu i Polski. To tutaj urodzili się między innymi: poeta Emil Zegadłowicz, rzeźbiarz ludowy Jędrzej Wowro czy Generał Wojska Polskiego Walerian Czuma. Najsłynniejszym wadowiczaninem jest bez wątpienia Karol Wojtyła, czyli Papież Jan Paweł II.

Każda z miliona cegieł, z których został zbudowany Młyn Jacka Hotel & SPA mogłaby opowiedzieć swoją własną historię. A zaczęła się ona od Jacka Foltyna, który pewnego razu wygrał w karty rzeczony „milion cegieł” i postanowił z nich zbudować fabrykę kołków do butów. Po I Wojnie Światowej budynek przekształcono w młyn, który przetrwał kolejną wojnę. Pod koniec lat 90 XX wieku wydawało się, że będzie to koniec historii tego miejsca, ale wtedy przed jego drzwiami pojawił się Jacek i tak powstał Młyn Jacka Hotel & SPA. Dziś jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku, relaksu oraz organizacji imprez i konferencji. 68 pokoi, 5 sal konferencyjnych, bogate zaplecze Wellnes & SPA i historia na wyciągnięcie ręki dzięki wspaniale zrekonstruowanym autentycznym maszynom młyńskim oraz pięknej architekturze budynku.

– To dla nas wielki zaszczyt, że do grona partnerów głównych dołącza Młyn Jacka Hotel & SPA, a Wadowice wspólnie z nami widzą duży potencjał w tej współpracy. Zawody przebiegają po terenach dwóch powiatów i łącznie 10 gmin, które w te kilka dni goszczą kilka tysięcy osób, czerpiąc z tego nie tylko ciekawe wydarzenie, ale i wymierne korzyści. W tym roku bazować będziemy w Wadowicach, ale zawitamy też oczywiście do pozostałych gmin, kończąc zawody dużym wydarzeniem w Makowie Podhalańskim. To jednak nie koniec nowości, bo cały sztab już od września pracuje w pocie czoła, by przygotować coś jeszcze większego niż w roku ubiegłym. Trzymajcie kciuki! – dodaje Gabriel Borowy, prezes Fundacji Sporty Motorowe.

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Fundacja Sporty Motorowe, a promotorem firma GB pro. Rajd rozegrany zostanie w dniach 6 – 8 czerwca 2024 roku jako trzecia runda sezonu RSMP oraz trzecia runda Historycznych RSMP. Więcej na www.rajdmalopolski.pl

 162 wszystkich wyświetleń,  1 wyświetleń dzisiaj

 
luty 8th, 2024|Kategoria: Rajdy|Tagi: , |
Udostępnij

O Autorze:

Administrator strony, newsy, wydarzenia, design, galerie zdjęć. Zapraszam do kontaktu: np126p@gmail.com

Zostaw komentarz