Rallytechnology najlepszym zespołem w Polsce – trzeci raz rzędu!

Strona główna/Rajdy/Rallytechnology najlepszym zespołem w Polsce – trzeci raz rzędu!

Rallytechnology najlepszym zespołem w Polsce – trzeci raz rzędu!

Zmagania w polskim i europejskim czempionacie dobiegły końca! Po tegorocznym sezonie zespół Rallytechnology ma wiele powodów do zadowolenia. Podczas Rajdu Śląska Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz zwycięstwem w klasie czwartej przypieczętowali podwójną koronę mistrzowską. Tydzień wcześniej Habaj i Dymurski stanęli na podium Rajdu Lipawy, co w połączeniu z pokaźnym dorobkiem punktowym Polońskiego i Gryczyńskiej pozwoliło zespołowi z Rybnika zająć szóste miejsce w stawce ERC Teams! W RSMP sezon zakończył się dla nich zdobyciem trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego wśród zespołów sponsorskich.

Podczas Rajdu Śląska kibice bacznie obserwowali ostatnie starcie najlepszych kierowców klasy czwartej. Mimo tego, że Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz mieli komfortową przewagę nad drugą załogą w klasyfikacji punktowej, to i tak podczas ostatniej rundy zaprezentowali świetne tempo i tym samym wygrali rajd. Zdobyte punkty zapewniły im mistrzostwo Polski wśród aut napędzanych na jedną oś i w klasie czwartej!

Metę Rajdu Śląska osiągnęli także Robert Mąsior i Łukasz Bobrowski. Po przejechaniu ponad 135 kilometrów oesowych zostali sklasyfikowani na szóstym miejscu w mocno obsadzonej klasie czwartej. Do końca sezonu o wicemistrzostwo kraju walczyli Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec. Załoga Forda Fiesty R5 przez dwa ostatnie rajdy pokazywała świetną formę, dzięki czemu zbliżyła się do drugiego miejsca w klasyfikacji mistrzostw na trzy punkty. Ostateczne Gabryś i Natkaniec ukończyli sezon jako drudzy wicemistrzowie Polski. Faworytami do zwycięstwa w klasie czwartej byli Kacper Wróblewski i Łukasz Sitek. W swoim debiucie Peugeotem 208 R2 na asfalcie uzyskali trzeci czas na pierwszym odcinku specjalnym, a na drugim byli najszybsi. Niestety mały błąd na OS Ochaby pozbawił ich szans na dalszą jazdę.

Po sześciu rajdach tegorocznego sezonu zespół Rallytechnology ma jeszcze jeden powód do dumy. Z dorobkiem 216 punktów i przewagą prawie 100 punktów nad drugim zespołem trzeci raz z rzędu został mistrzem Polski w klasyfikacji zespołów sponsorskich!

W rozgrywanym tydzień wcześniej Rajdzie Lipawy, który był ostatnią rundą mistrzostw Europy Habaj i Dymurski od początku prezentowali fantastyczne tempo. Podczas piątkowych i sobotnich zmagań trzymali się blisko ścisłej czołówki, a dwukrotnie udało im się wykręcić czas w pierwszej trójce. Przed jedenastym odcinkiem specjalnym z rajdu wycofali się Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, przez co załoga zespołu Rallytechnology awansowała na trzecie miejsce, którego nie oddała już do mety. Dla Łukasza Habaja to najlepszy wynik w historii jego startów w ERC.

Oczekiwań swoich kibiców nie zawiedli także Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska. Załoga Peugeota 208 R2 startowała w bardzo mocno obsadzonej klasie ERC 3, gdzie rywalizacja była niezwykle zacięta. Ostatecznie Darek i Balbina zostali sklasyfikowani na bardzo dobrym, szóstym miejscu, co budzi respekt, tym bardziej że przed nimi znalazła się tylko ścisła czołówka zawodników walczących o tytuł mistrzowski!

003(2)

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology: Dla całego naszego zespołu to niesamowity czas. W poprzedni weekend Łukasz z Danielem osiągnęli swój najlepszy wynik, stając na podium rundy mistrzostw Europy. Również Darek i Balbina wykonali świetną pracę i zdobyli kolejne doświadczenie. Na Śląsku najszczęśliwszymi zawodnikami byli na pewno Tomek Gryc i Michał Kuśnierz. Chłopaki wykonali genialną robotę – przez cały sezon spisywali się doskonale, a na koniec zwyciężyli w rajdzie i zdobyli upragnione tytuły. W klasyfikacji zespołów Rallytechnology kończy sezon w ERC na szóstym miejscu. To wielki sukces, tym bardziej że rywalizowało tam aż trzydzieści teamów. Wśród nich był fabryczny zespół Peugeota, który zostawiliśmy w tyle. Z kolei w Polsce trzeci raz z rzędu zdobyliśmy mistrzostwo w klasyfikacji zespołów sponsorskich! Ciężko pracowało na to bardzo wiele osób! Dziękuję Wam wszystkim! Teraz pozostaje nam czekać na kolejne rajdowe emocje, w tym na kultową Barbórkę!

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

002(5)

 161 wszystkich wyświetleń,  2 wyświetleń dzisiaj

 
październik 22nd, 2017|Kategoria: Rajdy|Tagi: , |
Udostępnij

O Autorze:

Administrator strony, newsy, wydarzenia, design, galerie zdjęć. Zapraszam do kontaktu: np126p@gmail.com

Zostaw komentarz