Klasa CENTO Rajdowy Puchar Amatorów podsumowanie

Strona główna/Sprint/Klasa CENTO Rajdowy Puchar Amatorów podsumowanie

Rajdowy Puchar Amatorów został utworzony w miejsce Rajdowego Pucharu Rajdówka.pl plan zakładał 5 rund rozgrywanych na terenie Subregionu zachodniego Województwa Śląskiego niestety ostatecznie rozegrane zostały zaledwie 3 z nich. Na wzór innych pucharów na Śląsku organizator zadbał również o zorganizowanie klasy CENTO, jak się okazało klasa ta była strzałem w “10” zawodnicy odwdzięczyli się organizatorom regularnym zgłaszaniem się do zawodów.

Fot: Jakub Tuszyński

Do pierwszej rundy rozegranej w Gaszowicach zgłosiło się 8 załóg na czele z Mateuszem Marczykiem mistrzem klasy CENTO w Rajdowym Pucharze Śląska 2017. Rajd w Gaszowicach okazał się bardzo trudnym wyzwaniem i na mecie po 8 odcinkach specjalnych zameldowały się jedynie 4 załogi!! Wygrała załoga Pawłowski/Kocur w Fiacie Cinquecento, drugie miejsce zajęli Skupień/Smusz Fiat Seicento najniższy stopień podium należał do zalogi Uchyla/Budny Fiat Seicento.

Na drugą rundę zawodnicy wybrali się do Kuźni Raciborskiej gdzie czekało na nich również 8 odcinków specjalnych. Do zawodów w CENTO zgłosiło się 11 załóg. Na starcie zabrakło lidera klasyfikacji po 1 rundzie. Piękną walkę rozegrali między sobą Krzywdziak oraz Grodziński w Fiatach Seicento wymieniając się wygranymi na poszczególnych odcinkach, niestety rajdy pokazały jakim mogą byc brutalnym sportem i na ostatnim OS Krzywdziak spadał z fotela lidera na 4 miejsce!

Zawody wygrali Grodziński/Kania drugie miejsce zajęli Skupień/Smusz a najniższy stopień podium należał do załogi Michalik/Stępień

Trzecia i jak się później okazało finałowa runda rozegrana została w miejscowości Lubomia. Teren który w przyszłości stanie się zbiornikiem wodnym przywitał zawodników iście księżycowym krajobrazem i nieprzypadkowo odcinek został nazwany “Prypeć” całkowicie wyludniony teren pozwolił na zorganizowanie 8 kilometrowego odcinka, który rozegrany został w 4 pętlach. Do zawodów ponownie zgłosiło się 11 załóg w CENTO. Długi i wyboisty odcinek dał ostro w kość i na mecie zameldowało się zaledwie 6 załóg najlepsi okazali się ponownie Grodziński/Kania wyprzedzając Skupień/Smusz o zaledwie 1,5s! Podium uzupełnili Michalik/Stępień

Po wielu kłopotach w sezonie 2018 organizator zapowiada sporo zmian, więc mocno trzymamy kciuki i mamy nadzieję że problemy organizacyjne dobiegły końca i ponownie będziemy mogli się delektować walką pomiędzy Fiatami Cinquecento a Seicento!

Tekst: Marcin Biernat