Udany debiut Polońskiego i pech Habaja

Strona główna/Rajdy/Udany debiut Polońskiego i pech Habaja

Druga runda tegorocznych Mistrzostw Europy, 41. Rajd Wysp Kanaryjskich stanowił pierwszy sprawdzian asfaltowych umiejętności dla najlepszych kierowców Starego Kontynentu. Zespół Rallytechnology wystawił w tym rajdzie dwie załogi: Łukasza Habaja z Danielem Dymurskim (Ford Fiesta R5) oraz rywalizujących w klasie ERC3, Dariusza Polońskiego i Balbinę Gryczyńską (Peugeot 208 R2).

Duże szanse na świetny wynik na kanaryjskich odcinkach specjalnych miał Łukasz Habaj, który w ubiegłym roku wygrał tutaj w kategorii ERC3. Niestety tym razem pech dopadł go już na odcinku kwalifikacyjnym. Załoga zespołu eSky Rally Team poważnie uszkodziła swojego Forda Fiestę R5, przez co jego odbudowa na pierwszy dzień rywalizacji nie była możliwa. Łukasz Habaj i Daniel Dymurski nie poddają się jednak i myślami są już na kolejnym rajdzie.

Swój debiut w Rajdzie Wysp Kanaryjskich zaliczył Dariusz Poloński, który pilotowany był przez Balbinę Gryczyńską. Reprezentanci zespołu Rallytechnology pokazali świetną postawę podczas odcinka kwalifikacyjnego, osiągając tam najlepszy czas wśród aut na jedną oś. Podczas prawdziwych odcinków specjalnych Poloński i Gryczyńska regularnie notowali czasy w pierwszej dziesiątce mocno obsadzonej klasy ERC3, zajmując nawet drugie miejsce na siódmym odcinku specjalnym. Ostatecznie polska załoga zajęła świetne szóste miejsce, zostawiając za sobą siedem innych załóg.

AUTO - ERC ISLAS CANARIAS 2017

Robert Gabryszewski: Rajd Wysp Kanaryjskich zaczął się dla nas bardzo pechowo. Łukasz z Danielem uszkodzili jednostkę napędową w swoim aucie, przez co jego odbudowa na pierwszy dzień rywalizacji była już niemożliwa. Najważniejsze jednak, że chłopakom nic się nie stało, gdyż jak widać po samochodzie, uderzenie było naprawdę mocne. To trudne doświadczenie, które na pewno ich wzmocni – wierzę, że pokażą to już podczas kolejnego startu. W ten weekend wspieraliśmy także Darka Polońskiego i Balbinę Gryczyńską, którzy rywalizowali w niesamowicie mocno obsadzonej klasie ERC3. Nie było to łatwe wyzwanie, ale nasza załoga pokazała charakter, zdobyła cenne doświadczenie i osiągnęła bardzo dobry wynik. Teraz skupiamy się już na następnych rajdach, na których będziemy chcieli odgrywać główne role.

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

Maj 9th, 2017|Kategoria: Rajdy|Tagi: , , |

Galerie Zdjęć

1_Runda_SMT_2019_Daniel_Godzik_011.jpg 1 runda SMT 2019-03-17
I_Runda_Szombierki_Rally_Cup_Daniel_Godzik_011.jpg I Runda Szombierki Rally Cup
2_Zimowy_Trening_AZT_Daniel_Godzik_11.jpg 2 Zimowy Trening AZT
wosp_Skoczow_2019_Daniel_Godzik_11.jpg Moto Wośp Skoczów
wosp_Skoczow_2019_011.jpg Moto WOŚP Skoczów
Barborka_Legend_2018_011.jpg Barbórka Legend 2018
IX_Mikulas_Rally_Daniel_Godzik_011.jpg IX. Mikuláš Rally Is Life 2018
44_Rajd_Cieszynska_Barborka_Daniel_Godzik011.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
44_Rajd_Cieszynska_Barborka011.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
Super_Sprint_100_lat_Niepodległosc_Daniel_Godziki011.jpg Super Sprint 100 lat Niepodległości – 6 Runda SMT
Grand_Prix_Warszawy_011.jpg Grand Prix Warszawy
011_KJS_Rajd_Tyski_2018_Daniel_Godzik.jpg KJS Rajd Tyski 2018
011_64_Rajd_Wisly_Dniel_Godzik.jpg 64 Rajd Wisły
011_4_runda_Liqui_Moly_Classicauto_Cup_Daniel_Godzik.jpg 4 runda Liqui Moly Classicauto Cup
011_Rajdowe_Kryterium _Ustronia.jpg Rajdowe kryterium Ustronia