Sezon rozpoczęty w dobrym stylu

Strona główna/Rajdy/Sezon rozpoczęty w dobrym stylu

Zespół Rallytechnology ma za sobą dwa pierwsze starty w sezonie 2017. Na pierwszy ogień nasi zawodnicy wybrali na Rajd Valasska, który stanowił pierwszą rundę Mistrzostw Czech. Zaledwie tydzień później nasza rajdowa kawalkada była już na Azorach, gdzie zainaugurowano Mistrzostwa Europy. Oba rajdy były niezwykle wymagające, lecz nasi zawodnicy dzielnie stawili im czoła.

W Rajdzie Azorów zespół Rallytechnology reprezentował Łukasz Habaj ze swoim nowym pilotem, Danielem Dymurskim. Dwaj utytułowani zawodnicy w swoim wspólnym debiucie musieli sprostać trudnym wyzwaniom. Azory przywitały ich gęstą mgłą oraz opadami deszczu, które były prawdziwym koszmarem dla wszystkich załóg. Na niektórych odcinkach widoczność nie przekraczała kilku metrów, a to szczególnie uciążliwe biorąc pod uwagę fakt, że azorskie oesy nie wybaczają błędów. Habaj i Dymurski na szczęście uniknęli błędów i cały czas trzymali się drogi, zbierając przy tym cenne doświadczenie. Niestety przygoda z tym rajdem zakończyła pechowa trzynastka. Na trzynastym odcinku specjalnym uszkodzeniu w Fordzie Fieście R5 uległa chłodnica, która wyeliminowała Łukasza i Daniela z dalszej rywalizacji. Naszej załodze ciężko było się z tym pogodzić, tym bardziej że mieli szansę na miejsce w pierwszej piątce tego niezwykle trudnego rajdu.

Tydzień wcześniej Rallytechnology wspierało dwie załogi podczas startu u naszych czeskich sąsiadów. Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz start w Rajdzie Valasska traktowali czysto treningowo. Pokonanie jak największej liczby kilometrów oesowych było częścią ich planu, który przygotowuje ich do rywalizacji w Mistrzostwach Polski. Ubiegłoroczni wicemistrzowie klasy 2WD od początku prezentowali dobre tempo, które na mecie zaowocowało czwartym miejscem, a od podium dzieliło ich niewiele ponad osiem sekund. Po drodze Tomek z Michałem wygrali dwa odcinki specjalne, co w tak doborowym towarzystwie jest dużym osiągnięciem.

Dla Roberta Mąsiora i Łukasza Bobrowskiego start w Rajdzie Valasska był debiutem na zagranicznych oesach. Załoga InterTruck Rally Team zmagała się z problemami technicznymi w swoim Peugeocie, jednak wszystko udało się naprawić podczas serwisu. Ostatecznie Robert i Łukasz zajęli dziesiąte miejsce w klasie szóstej.

Nie ma jednak czasu na odpoczynek. Już w dniach 7-8 kwietnia Rallytechnology weźmie udział w 24. ADAC Hessen Rallye Vogelsberg 2017, drugiej rundzie mistrzostw Niemiec. Tam, w liczącej blisko 90 samochodów stawce, rywalizować będą Daniel Chwist i Dariusz Burkat. Załoga wystartuje w jedynym w Polsce Hyundaiu i20 R5, obsługiwanym przez rybnicką firmę. Na zawodników czeka 12 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 134 kilometrów.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Po długiej przerwie dobrze jest znowu poczuć rajdową atmosferę. Rajd Valasska to bardzo trudny i wymagający rajd, w którym startują bardzo szybcy, lokalni kierowcy. Nasze załogi miały więc przed sobą trudne wyzwanie, jednak obydwie mogą być z siebie dumne. Tomek i Michał przez całe zawody pokazywali konkurencyjne tempo, które dawało im szansę na podium. To dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem RSMP, gdzie wyzwania wcale nie będą łatwiejsze. Wielkie brawa należą się Robertowi i Łukaszowi, którzy stanęli na mecie swojego pierwszego zagranicznego rajdu. To był dla nich jeden wielki poligon doświadczalny, z którego wyniosą wiele nauki.

Rajd Azorów jest zawsze bardzo trudny, ale w tym roku pogoda utrudniła go jeszcze bardziej. Było to ciężkie dla Łukasza, gdyż był to jego debiut na tych odcinkach. Łukasz z Danielem prezentowali jednak dojrzałą jazdę i wykręcili kilka niezłych czasów. Niestety uszkodzenie chłodnicy pokrzyżowało im szansę na dobry wynik, a ten był w zasięgu ręki. Szkoda, ale takie doświadczenia tylko nas wzmacniają i są one nieodłączną częścią tego sportu. Teraz skupiamy się na kolejnych rajdach. Pierwszym z nich jest niemiecki ADAC Hessen Rallye Vogelsberg, w którym udział weźmie duet Chwist/Burkat w nowym Hyundaiu i20 R5. Dziękujemy Wam za doping!

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

Galerie Zdjęć

004_3_Runda_SMT_Daniel_Godzik.jpg 3 Runda SMT 2019-05-19
047_Rajd_o_puchar_wojta_gminy_Gaszowice_Daniel_Godzik.jpg Rajd o puchar wójta gminy Gaszowice 2019-05-12
004_Cala_Naprzod_dla_MarzenyDaniel_Godzik.jpg Cała Naprzód dla Marzeny
Super_KJS_Rajd_Tyski_Daniel_Godzik004.jpg Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska - Rajd Tyski
004_Rallysprint_Kopna2019_Daniel_Godzik.jpg Vančík Rallysprintu Kopná 2019
047_38_ KOWAX_Valasska_Daniel_Godzik.jpg 38. KOWAX Valašská rally ValMezz
004_RPSL_Kuznia_2019.jpg Rajd o Puchar Burmistrza Kuźni Racborskiej
1_Runda_SMT_2019_Daniel_Godzik_004.jpg 1 runda SMT 2019-03-17
I_Runda_Szombierki_Rally_Cup_Daniel_Godzik_004.jpg I Runda Szombierki Rally Cup
2_Zimowy_Trening_AZT_Daniel_Godzik_04.jpg 2 Zimowy Trening AZT
wosp_Skoczow_2019_Daniel_Godzik_04.jpg Moto Wośp Skoczów
wosp_Skoczow_2019_055.jpg Moto WOŚP Skoczów
Barborka_Legend_2018_055.jpg Barbórka Legend 2018
IX_Mikulas_Rally_Daniel_Godzik_004.jpg IX. Mikuláš Rally Is Life 2018
44_Rajd_Cieszynska_Barborka_Daniel_Godzik004.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka