Rallylab rozpoczyna sezon RSMP

Strona główna/Rajdy/Rallylab rozpoczyna sezon RSMP

Łącznie blisko 60 załóg zgłosiło się do rywalizacji w pierwszej rundzie tegorocznego cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do Świdnicy zjadą zawodnicy z całej Polski (i nie tylko!), by uczestniczyć w wielkim widowisku, rozgrywanym w historycznych regionach Woliborza, Kamionek, Rościszowa czy Walimia. Wśród nich także trzy załogi reprezentujące zespół Rallylab: dwie w klasie 4, jedna w HR4.

Organizatorzy odebrali jedenaście zgłoszeń we wspomnianej klasie 4. Ścigają się w niej zawodnicy startujący samochodami klasy R2. Zespół Rallylab reprezentować będą Dariusz Lamot z nowym dla siebie pilotem Jarosławem Hryniukiem (Peugeot 208 R2) oraz Damian Wawrzyczek z Krzysztofem Janikiem (Citroen C2). W klasach historycznych rywalizować będzie łącznie 14 załóg, spośród których aż osiem pojedzie w klasie HR4. Tam również nie zabraknie naszych reprezentantów, czyli Bartłomieja Fizi i Wojciecha Kolaczka (Honda Civic).

002

Robert Stajer (szef zespołu Rallylab): Pogoda w całej Polsce, a także zdjęcia z okolic trasy wskazują, że czeka nas nieprzewidywalny rajd. To właśnie za to kochamy ten sport – choć jest to wymagające, czasami nastawiamy się na suchy i przyczepny asfalt, a ostatecznie rywalizujemy w błocie, albo nawet śniegu. Dużo pracowaliśmy nad tym, aby być dobrze przygotowanym na pierwszą rundę i myślę, że ten test już zaliczyliśmy. Przed nami jednak najważniejszy egzamin, czyli sam rajd i walka o czas. Liczymy na Wasz doping, do zobaczenia w Świdnicy!

Tegoroczna, 45. edycja Rajdu Świdnickiego-KRAUSE składa się z dwunastu odcinków specjalnych. Zmagania rozpocznie piątkowy superoes po ulicach Świdnicy, a zakończy niedzielny Power Stage Zagórze-Walim (start o godzinie 14:18). Rajd ma długość blisko 530 kilometrów, z których 135 stanowią odcinki specjalne. Więcej informacji na www.rajdkrause.pl.

Kwiecień 20th, 2017|Kategoria: Rajdy|Tagi: , , , , |

O Autorze: