Inauguracja sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Strona główna/Rajdy/Inauguracja sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata! Po zimowych transferach ciężko jest ocenić kto ma największe szanse na walkę o tytuł mistrzowski. Z wielkiej trójki Ott Tanak i Thiery Neuville zasiądą za sterami identycznych samochodów i wspólnie powalczą o zespołowy sukces dla Hyundai Motorsport, Ogier przesiada się w miejsce mistrza świata i reprezentować będzie barwy Toyoty. Walka o tytuł może ponownie rozegrać się właśnie pomiędzy tymi zawodnikami, Belg jako jedyny pozostał w starym zespole i teoretycznie to on ma przewagę jeśli chodzi o znajomość auta, jednak jego najgroźniejsi rywale na pewno dzięki kolejnym kilometrom testowym postarają się nadrobić zaległości. Zawodnikiem który może sporo namieszać w czołówce może okazać się również Elfyn Evans. Brytyjczyk pokazał już w poprzednim sezonie że zrobił spore postępy, a jego rosnącą formę przerwała niestety kontuzja kręgosłupa, jedynym jego problemem może być przesiadka ze spokojnego Forda Fiesty do nerwowej i chyba najmocniejszej w stawce Toyoty. Trzecim zespołem będzie nieśmiertelny M-Sport w barwach Brytyjskiego zespołu wystąpią Finowie Esapekka Lappi oraz Temuu Suninen obaj prezentują typowo Fiński styl jazdy który jest bardzo widowiskowy dla kibiców jednak nie zawsze przekłada się na dobre wyniki i dosyć często obaj kierowcy nie dojeżdżają do mety rajdów. Szef M-Sport Malcom Wilson zapowiada spore zmiany w silniku przy współpracy z Fordem i od czwartej rundy sezonu Fiesty powinny ponownie stać się bardziej konkurencyjne. Możemy liczyć na to że wzrost mocy pozwoli Fińskim zawodnikom nieco uspokoić swoją jazdę co przełoży się na końcowe wyniki.

Poza głównymi dwójkami zespoły wystawiają dodatkowe auta w mistrzostwach i tak awans z WRC otrzymuje najmłodszy w stawce WRC Fiński kierowca Kalle Rovanpera. Zdaniem wielu znawców rajdowych jest prowadzony tak aby stać się przyszłym mistrzem świata. Czy przesiadka do auta w tak młodym wieku wpłynie na niego korzystnie o tym podyskutować możemy dopiero na koniec tego sezonu, teraz przed młodym zawodnikiem sporo pracy aby poskromić w sobie chęć wygrywania za wszelką cenę i stopniowo dążyć do celu. Mimo wszystko liczę że może być jednym z szybszych kierowców tego sezonu. Toyota da szansę również Japończykowi Takamoto Katsuta którego obserwowaliśmy już w kilku startach w WRC 2019, wtedy nie zachwycał swoim tempem, ale możliwy jest postęp tego zawodnika w przerwie pomiędzy sezonami. Hyundai Motorsport ponownie da szansę również dwóm dodatkowym zawodnikom, 9 krotnego mistrza świata Sebastiena Loeba nie trzeba nikomu już przedstawiać, a jego kolegą zespołowym ponownie będzie Dani Sordo, który kilka razy zaskoczył wielu w poprzednim sezonie. M-Sport da szansę na rozwój Brytyjskiemu kierowcy który już ma za sobą kilka startów w poprzednim sezonie w najwyższej klasie, Gus Greensmith zasłynął bardzo dobrym tempem w WRC-2 ale również dzięki efektownemu dzwonowi na słynnej hopie „Fafe” w rajdzie Portugalii, u niego również szefowie zespołu powinni liczyć na większy procent ukończonych odcinków niż przed rokiem.

Kto będzie najszybszy? Kto okaże się czarnym koniem? A kto zawiedzie swoich kibiców i szefostwo? Na te odpowiedzi musimy poczekać do 22 listopada, wtedy właśnie sezon zakończy się na mecie rajdu Japonii.

Startujemy 23 stycznia najstarszym rajdem świata czyli nieśmiertelnym Monte Carlo!

1. Monte-Carlo – 3 – 26 January
2. Sweden – 13 – 16 February
3. Mexico – 12 – 15 March
4. Chile – 16 – 19 April
5. Argentina – 30 April – 3 May
6. Portugal – 21 – 24 May
7. Italy – 4 – 7 June
8. Kenya – 16 – 19 July
9. Finland – 6 – 9 August
10. New Zealand – 3 – 6 September
11. Turkey – 24 – 27 September
12. Germany – 15 – 18 October
13. Great Britain – 29 October – 1 November
14. Japan – 19 – 22 November

Kibicujmy wspólnie! Śledźcie nasz portal w tym sezonie nie zabraknie informacji z trasa Rajdowych Mistrzostw Świata!!

Styczeń 12th, 2020|Kategoria: Rajdy|Tagi: |

O Autorze: