Dolnośląski klasyk z załogami Rallytechnology

Strona główna/Bez kategorii, Rajdy/Dolnośląski klasyk z załogami Rallytechnology

Przełom marca i kwietnia był intensywnym okresem dla Rallytechnology. Najpierw pięć załóg obsługiwanych przez rybnicki zespół wzięło udział w Rajdzie Świdnickim-KRAUSE (1. rundzie RSMP), a dwa tygodnie później w Rajdzie Wysp Kanaryjskich walczyli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Teraz czas na kolejny, polski klasyk: 52. Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec.

Wróćmy najpierw do słonecznej Świdnicy, w której mieściła się baza pierwszej rundy mistrzostw Polski. Do mety zawodów dotarły prawie wszystkie duety Rallytechnology, osiągając wysokie wyniki i jednocześnie gwarantując zespołowi triumf w klasyfikacji sponsorskiej. Najlepiej poradzili sobie Gabryś i Natkaniec, którzy swojego Forda Fiestę R5 doprowadzili na czwarte miejsce klasyfikacji generalnej. Do ostatniego odcinka wysoką siódmą pozycję zajmowali Poloński i Sitek (również Fiesta R5), niestety wypadli z trasy na kończącym rajd Power Stage’u. Ze świetnej strony zaprezentowali się za to zawodnicy nowopowstałego Rallytechnology Junior Talent Team – Wróblewski i Spentany. Załoga Peugeota 208 R2 wygrała klasyfikację 2WD oraz klasę 4, tocząc piękny pojedynek z Jureckim i Trelą (również 208 R2). Czwarte miejsce w tejże klasie zajęli Bonder i Gerber (208 R2), szóste Uliarczyk i Cieślar (208 R2).

Rajd Wysp Kanaryjskich stanowił drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Europy. W zawodach rywalizował duet Habaj i Dymurski (Ford Fiesta R5), finiszując na dziesiątym miejscu klasyfikacji generalnej FIA ERC. Co ważne, załoga jadąca w barwach eSky z odcinka na odcinek coraz pewniej radziła sobie na asfaltowych próbach. Podczas drugiego etapu wykręcili dwa drugie czasy, przegrywając tylko z Łukjaniukiem i Arnautowem, którzy zwyciężyli w zawodach.

Przed zespołem kolejne wyzwanie. Już w dniach 19-20. maja rozegrana zostanie druga runda mistrzostw Polski, z bazą w Dusznikach-Zdroju. Do zawodów z numerem trzecim wystartują Gabryś i Natkaniec, dziewiątkę otrzymali Poloński i Sitek, szesnastkę Wróblewski i Spentany, natomiast Bonder i Gerber – numer dwudziesty. Łącznie w randze mistrzostw Polski rywalizować będzie 41 załóg.

– Sezon rozpędził się na dobre, nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek – komentuje Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology. – Nasze załogi prezentują dobre tempo i cały czas robią postępy. Ostatnie zawody były bardzo wymagające. Najpierw „sprinterski” Świdnicki, który po zmianach w regulaminie cyklu rozegrany został praktycznie w jeden dzień. Następnie niezwykle przyczepne asfalty Wysp Kanaryjskich – pogoda w tym miejscu jest jednak bardzo nieprzewidywalna i po raz kolejny uatrakcyjniła walkę o najlepszy rezultat. Przed nami Rajd Dolnośląski, który po wielu latach rozgrywania w jesiennej aurze pojedzie w prawie wakacyjnych temperaturach, co z pewnością odmieni jego charakter. Już nie możemy się doczekać. 🙂

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

Galerie Zdjęć

028_76_Rajd_Polski_Daniel_Godzik.jpg 76 Rajd Polski
001_Super_Sprint_Zabi_Kraj_Daniel_Godzik.jpg Super Sprint Żabi Kraj
001_86_Stars_Show_3_Daniel_Godzik.jpg 86 Satrs Show 3
028_Szombierki_Rally_Cup_2019_Runda_2_Szymon_Wojcik.jpg Szombierki Rally Cup 2019 runda 2
028_Szombierki_Rally_Cup_2019_Runda_2_Daniel_Godzik.jpg Szombierki Rally Cup 2019 runda 2
028_Rajd_Nadwislanski_2019_Jakub_Rozmus.jpg Rajd Nadwiślański 2019
2019_Sternberk_Daniel_Godzik_001.jpg Šternberk 2019
028_XXVII_Rally_Vyskov_Daniel_Godzik.jpg XXVII Rally Vyškov
001_59_Rajd_Wisly_Daniel_Godzik.jpg 59 Rajd Wisły
028_Kopr_Cup_Daniel_Godzik.jpg 1. bodovaný závod seriálu Kopr Cup & Furt Bokem! Info v popisku
001_3_Runda_SMT_Daniel_Godzik.jpg 3 Runda SMT 2019-05-19
028_Rajd_o_puchar_wojta_gminy_Gaszowice_Daniel_Godzik.jpg Rajd o puchar wójta gminy Gaszowice 2019-05-12
001_Cala_Naprzod_dla_MarzenyDaniel_Godzik.jpg Cała Naprzód dla Marzeny
Super_KJS_Rajd_Tyski_Daniel_Godzik001.jpg Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska - Rajd Tyski
001_Rallysprint_Kopna2019_Daniel_Godzik.jpg Vančík Rallysprintu Kopná 2019