Dolnośląski klasyk z załogami Rallytechnology

Strona główna/Bez kategorii, Rajdy/Dolnośląski klasyk z załogami Rallytechnology

Przełom marca i kwietnia był intensywnym okresem dla Rallytechnology. Najpierw pięć załóg obsługiwanych przez rybnicki zespół wzięło udział w Rajdzie Świdnickim-KRAUSE (1. rundzie RSMP), a dwa tygodnie później w Rajdzie Wysp Kanaryjskich walczyli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Teraz czas na kolejny, polski klasyk: 52. Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec.

Wróćmy najpierw do słonecznej Świdnicy, w której mieściła się baza pierwszej rundy mistrzostw Polski. Do mety zawodów dotarły prawie wszystkie duety Rallytechnology, osiągając wysokie wyniki i jednocześnie gwarantując zespołowi triumf w klasyfikacji sponsorskiej. Najlepiej poradzili sobie Gabryś i Natkaniec, którzy swojego Forda Fiestę R5 doprowadzili na czwarte miejsce klasyfikacji generalnej. Do ostatniego odcinka wysoką siódmą pozycję zajmowali Poloński i Sitek (również Fiesta R5), niestety wypadli z trasy na kończącym rajd Power Stage’u. Ze świetnej strony zaprezentowali się za to zawodnicy nowopowstałego Rallytechnology Junior Talent Team – Wróblewski i Spentany. Załoga Peugeota 208 R2 wygrała klasyfikację 2WD oraz klasę 4, tocząc piękny pojedynek z Jureckim i Trelą (również 208 R2). Czwarte miejsce w tejże klasie zajęli Bonder i Gerber (208 R2), szóste Uliarczyk i Cieślar (208 R2).

Rajd Wysp Kanaryjskich stanowił drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Europy. W zawodach rywalizował duet Habaj i Dymurski (Ford Fiesta R5), finiszując na dziesiątym miejscu klasyfikacji generalnej FIA ERC. Co ważne, załoga jadąca w barwach eSky z odcinka na odcinek coraz pewniej radziła sobie na asfaltowych próbach. Podczas drugiego etapu wykręcili dwa drugie czasy, przegrywając tylko z Łukjaniukiem i Arnautowem, którzy zwyciężyli w zawodach.

Przed zespołem kolejne wyzwanie. Już w dniach 19-20. maja rozegrana zostanie druga runda mistrzostw Polski, z bazą w Dusznikach-Zdroju. Do zawodów z numerem trzecim wystartują Gabryś i Natkaniec, dziewiątkę otrzymali Poloński i Sitek, szesnastkę Wróblewski i Spentany, natomiast Bonder i Gerber – numer dwudziesty. Łącznie w randze mistrzostw Polski rywalizować będzie 41 załóg.

– Sezon rozpędził się na dobre, nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek – komentuje Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology. – Nasze załogi prezentują dobre tempo i cały czas robią postępy. Ostatnie zawody były bardzo wymagające. Najpierw „sprinterski” Świdnicki, który po zmianach w regulaminie cyklu rozegrany został praktycznie w jeden dzień. Następnie niezwykle przyczepne asfalty Wysp Kanaryjskich – pogoda w tym miejscu jest jednak bardzo nieprzewidywalna i po raz kolejny uatrakcyjniła walkę o najlepszy rezultat. Przed nami Rajd Dolnośląski, który po wielu latach rozgrywania w jesiennej aurze pojedzie w prawie wakacyjnych temperaturach, co z pewnością odmieni jego charakter. Już nie możemy się doczekać. 🙂

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

Galerie Zdjęć

Super_KJS_Rajd_Tyski_Daniel_Godzik012.jpg Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska - Rajd Tyski
020_Rallysprint_Kopna2019_Daniel_Godzik.jpg Vančík Rallysprintu Kopná 2019
040_38_ KOWAX_Valasska_Daniel_Godzik.jpg 38. KOWAX Valašská rally ValMezz
040_RPSL_Kuznia_2019.jpg Rajd o Puchar Burmistrza Kuźni Racborskiej
1_Runda_SMT_2019_Daniel_Godzik_020.jpg 1 runda SMT 2019-03-17
I_Runda_Szombierki_Rally_Cup_Daniel_Godzik_020.jpg I Runda Szombierki Rally Cup
2_Zimowy_Trening_AZT_Daniel_Godzik_20.jpg 2 Zimowy Trening AZT
wosp_Skoczow_2019_Daniel_Godzik_20.jpg Moto Wośp Skoczów
wosp_Skoczow_2019_073.jpg Moto WOŚP Skoczów
Barborka_Legend_2018_060.jpg Barbórka Legend 2018
IX_Mikulas_Rally_Daniel_Godzik_020.jpg IX. Mikuláš Rally Is Life 2018
44_Rajd_Cieszynska_Barborka_Daniel_Godzik040.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
44_Rajd_Cieszynska_Barborka073.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
Super_Sprint_100_lat_Niepodległosc_Daniel_Godziki020.jpg Super Sprint 100 lat Niepodległości – 6 Runda SMT
Grand_Prix_Warszawy_040.jpg Grand Prix Warszawy