4 runda Rajdowy Puchar Śląska Marcin Biernat

Strona główna/Sprint/4 runda Rajdowy Puchar Śląska Marcin Biernat

W dniach 5-6.08 pierwszy raz mieliśmy okazje wystartować w rajdzie dwudniowym! Dzięki organizatorom oraz przychylności władz miasta Jastrzębie-Zdrój nasze zmagania zaczynaliśmy już w sobotę rano. Po odbiorze administracyjnym i spokojnym BK wyruszyliśmy na zapoznanie z trasą, i już wtedy zauważaliśmy różnice gdyż do opisania było aż 5 różnych odcinków! Po zapoznaniu czekała nas odprawa i chwila przerwy przed wyjazdem na prolog który rozgrywany był ulicami miasta! Ruszamy i… okazało się że długa przerwa pomiędzy startami nie wniosła nic dobrego i po 1 OS byliśmy na 7 miejscu ex-equo z naszym kolegą Markiem Fila.

Dzień pierwszy zakończyliśmy z mieszanymi uczuciami, ale do zakończenia rajdu zostało jeszcze 42km ścigania więc mieliśmy chęć na odrabianie strat do rywali. Pierwsza niedzielna pętla przyniosła niestety kolejne straty spowodowane dziwną awarią skrzyni biegów już na OS3 która naprawiła się sama już na OS4 niestety po drodze zaliczamy płot i kończymy z ostatnim czasem w klasie.

5OS poniżej naszych oczekiwań na ten rajd. Niestety brak mocy był bardzo odczuwalny na tych odcinkach, ale walczyliśmy dalej. Po 2 pętlach organizator zafundował nam dłuższą przerwę w której odwrócili odcinki w drugą stronę!! Nastawienie na kolejne 4 odcinki było tylko jedno… Full Atack!! i tak tez ruszyliśmy do OS 5 gdzie na starcie wyskoczył błąd silnika, na szczęście po ok 300m wszystko się uspokoiło i auto zaczęło jechać swoim tempem, niestety tym razem atak nie był udany i po przestrzeleniu nawrotu lądowaliśmy jeszcze dość efektownie na łące a potem jeszcze zaliczyliśmy ratowanie w tym miejscu gdzie rok temu zakończyłem zawody.

DSC_0130

Ostatnia pętla to jazda po suchym i czysta jazda z naszej strony, kilometry zrobiły swoje i złapaliśmy dobry rytm, niestety wtedy zabrakło szczęścia i sprzętu i nie udało się zrealizować celu minimum jakim było TOP5 w klasie CENTO. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu i naszej jazdy, już zaczynamy przygotowania d następnej rundy Rajdowego Pucharu Śląska el-instal która rozegrana zostanie 1 Października! Serdecznie dziękuje organizatorom oraz naszym sponsorom dzięki którym możemy realizować swoją wielką pasje i rozwijać się jako załoga!!

Nasze starty wspierają:
http://www.motocykle-ustron.pl/
http://drewno.cieszyn.pl/
http://www.okno-styl.skoczow.pl/
http://www.aktiv-gym.pl/
Contel Ustroń telefony komórkowe
Las-ART Profesjonalna ścinka drzew
Szymon Wardas serwis ogumienia Kostkowice
Gałuszka Mechanika Samochodowa Hażlach
Pixel-Art

KupchuckRecords

fot RallyShot i TuszyńskiRally foto

DSC_0189

O Autorze: