Rajd o Puchar Wójta Gminy Hażlach

Strona główna/Sprint/Rajd o Puchar Wójta Gminy Hażlach

Drugiego grudnia do Gminy Hażlach po czternastu miesiącach kolejny raz powrócą emocje związane z Rajdowym Pucharem Śląska El-Install. Rajd o Puchar Wójta Gminy Hażlach 2018 tym razem będzie zaliczany, jako szósta runda pucharu w tym sezonie, będzie to również runda, która kończy sezon po rajdach w Skoczowie, Łodygowicach, Jastrzębiu Zdroju, Gorzycach i Mszanie .

 Wiele załóg będzie walczyć o decydujące punkty w klasyfikacji rocznej właśnie podczas tego rajdu. W tym roku organizatorzy przygotowali trzy odcinki specjalne (OS), jak przystało na Rajdowy Puchar Śląska będą bardzo wymagające odcinki ulokowane na wąskich krętych drogach Gminy Hażlach.

Trasa rajdu została podzielona na trzy odcinki OS-1 o dł. 2,4 km, OS-2 o dł. 2,5 km i OS-3 o dł. 2,9 km każdy z tych odcinków załogi pokonają czterokrotnie, co sprawia, że przed załogami czekać będzie przeszło 31 km drogi do mety rajdu. Do rajdu wystartuje 72 załóg a cała rywalizacja została podzielona na 7 klas według pojemności skokowej silnika oraz typu napędzanej osi. Wielu miłośników rajdów oraz rodzimej motoryzacji ucieszy fakt, że do rajdu zgłosiło się aż 12 załóg klasy K5, czyli klasy markowej Fiata 126p. Starty tych samochodów może nie należą do najszybszych, ale nie są pozbawione wielkich emocji i zawsze cieszą kibiców w naszym kraju. W dzisiejszych czasach możliwość podziwiania aż tylu „Maluszków” w jednym rajdzie to naprawdę wielkie wydarzenie. Jednak rajd o Puchar Wójta Gminy Hażlach to nie tylko klasa K5, to również wielkie emocje w najmocniejszej klasie K4 gdzie będzie można zobaczyć takie rajdowe maszyny jak Subaru Impreza czy Mitsubishi Lancer Evo oraz Audi . Oczywiście rajd to również nie tylko najmocniejsze rajdowe maszyny, emocji podczas rywalizacji nie brak i pozostałych klasach, w których też zawodnicy powalczą o mistrza sezonu 2018.

W Gminie Hażlach Rajdowy Puchar Śląska El-Instal zawita tradycyjnie pod nazwą „Rajd o Puchar Wójta Gminy Hażlach” Tradycyjnie też podczas tej rundy zawodnicy o ostatnie sekundy powalczą już po zmierzchu, co zawsze jest wielkim wyzwaniem dla rywalizujących załóg. Po zmierzchu rozstrzygnie się też rywalizacja na ostatnim odcinku, który zostanie specjalnie nagrodzony. Ostatni odcinek zostanie nagrodzony za najszybszy przejazd dodatkowym Pucharem Hażlaskiego Nietoperza. Jednym słowem trudne odcinki dróg gminnych, zacięta rywalizacja końca sezonu, spora obsada w każdej klasie oraz wieczorne odcinki specjalne i nieprzewidywalna pogoda o tej porze roku gwarantują miłośnikom motosportu mnóstwo emocji i okazję do obejrzenia kolejnej wielkiej rajdowej imprezy na Śląsku Cieszyńskim.

Jak zwykle na Rajdowym Pucharze Śląska nie zabraknie przekazu wideo na żywo z trasy rajdu dzięki stacji Race Live TV . Program nadawany na żywo wraz z komentarzem i wywiadami stacja udostępni na swoim profilu Facebook.

Wielkie podziękowania za promocję sportu w tym regionie należą się władzom gminnym w tym panu Grzegorzowi Sikorskiemu Wójtowi Gminy Hażlach. Podziękowania za zaangażowanie należą się też dla Sołtysów sołectw, mieszkańcą, Policji oraz Straży Pożarnej i służbom medycznym, które zadbają o szybką pomoc medyczną.

Rajd dla kibiców rozpocznie się o godzinie 10:30 a zakończy rozdaniem nagród o godzinie 19. Strefa serwisowa znajdować się będzie na terenie firmy Jp.Cover w Kaczycach ul Morcinka 17. Ze względów bezpieczeństwa mapki całego rajdu zostaną opublikowane na profilu FB Rajdowego Pucharu Śląska oraz stronie rajdowka.pl

Zapraszam. Robert Durczok – Koordynator Medialny RPŚ EL-Install

fot. Wojciech Anusiewicz

Galerie Zdjęć

2_Zimowy_Trening_AZT_Daniel_Godzik_02.jpg 2 Zimowy Trening AZT
wosp_Skoczow_2019_Daniel_Godzik_02.jpg Moto Wośp Skoczów
wosp_Skoczow_2019_002.jpg Moto WOŚP Skoczów
Barborka_Legend_2018_002.jpg Barbórka Legend 2018
IX_Mikulas_Rally_Daniel_Godzik_002.jpg IX. Mikuláš Rally Is Life 2018
44_Rajd_Cieszynska_Barborka_Daniel_Godzik002.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
44_Rajd_Cieszynska_Barborka002.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
Super_Sprint_100_lat_Niepodległosc_Daniel_Godziki002.jpg Super Sprint 100 lat Niepodległości – 6 Runda SMT
Grand_Prix_Warszawy_002.jpg Grand Prix Warszawy
002_KJS_Rajd_Tyski_2018_Daniel_Godzik.jpg KJS Rajd Tyski 2018
002_64_Rajd_Wisly_Dniel_Godzik.jpg 64 Rajd Wisły
002_4_runda_Liqui_Moly_Classicauto_Cup_Daniel_Godzik.jpg 4 runda Liqui Moly Classicauto Cup
002_Rajdowe_Kryterium _Ustronia.jpg Rajdowe kryterium Ustronia
002_Rally_Barum_2018_Daniel_Godzik.jpg Rally Barum
002_RPSL_Gorzyce_Daniel_Godzik.jpg Rajdowy Puchar Śląska ELINSTAL IV Runda Rajd o Puchar Wójta Gminy Gorzyce