Jakub Matulka z dodatkowym programem

Strona główna/prasówki załóg/Jakub Matulka z dodatkowym programem

Jakub Matulka z dodatkowym programem

Jakub Matulkai Daniel Dymurski w RSMP

Aktualni mistrzowie Polski w klasie 3, czyli Jakub Matulka i Daniel Dymurski, w nadchodzącym sezonie rywalizować będą w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga LOTTO Matulka Rally Team w tym roku spróbuje powalczyć o najwyższe laury polskiego czempionatu, przesiadając się do Škody Fabii Rally2 evo! Duet jednocześnie będzie kontynuować swój pierwszy sezon w ramach Junior WRC, czyli Rajdowych Mistrzostwach Świata juniorów.

W drugiej połowie kwietnia rozpocznie się rywalizacja w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W tym roku do najwyższej kategorii krajowego czempionatu przeniesie się załoga LOTTO Matulka Rally Team w składzie Jakub Matulka/Daniel Dymurski. Mistrzowie Polski 2023 w klasie 3 z najszybszymi zawodnikami nad Wisłą ścigać się będą Škodą Fabią Rally2 evo, samochodem, który od lat świętuje sukcesy w swojej klasie, zarówno w mistrzostwach regionalnych, jak i międzynarodowych. Matulka i Dymurski starty w kraju dzielić będą oczywiście z rywalizacją w Rajdowych Mistrzostwach Świata Juniorów, którą rozpoczęli od lutowego Rajdu Szwecji.

– To będzie na pewno bardzo intensywny i ciekawy sezon. Do naszego programu startów na 2024 rok, poza mistrzostwami świata juniorów, dokładamy również Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że czas spróbować swoich sił w mocniejszym aucie, w najwyższej kategorii rajdowej, jaką mamy dostępną w kraju. Przed rokiem pokazaliśmy wraz z Danielem, że możemy być szybcy na krajowym podwórku i myślę, że przejście o klasę rajdową wyżej, to dla mnie naturalny krok w rozwoju. Pierwsze przymiarki do Škody robiliśmy już w zeszłym sezonie podczas testów i jazda nią daje dużo frajdy. W RSMP będę starał się kontynuować naukę tego samochodu na znanych już trasach. Odwrotnie niż w JWRC, gdzie dobrze znaną rajdówką uczymy się nowych oesów. Nie stawiam sobie jakiegoś konkretnego celu, choć oczywiście, jak już wielokrotnie powtarzałem – w rajdach walczymy o wyniki i nie inaczej będzie również tutaj

– mówi Jakub Matulka, mistrz polski 2023

Materiał prasowy www.jakubmatulka.com

 164 wszystkich wyświetleń,  1 wyświetleń dzisiaj

 
marzec 12th, 2024|Kategoria: prasówki załóg|Tagi: , |
Udostępnij

O Autorze:

Zostaw komentarz