Rallysprint Kopná z mocną reprezentacją Rallytechnology

Strona główna/Rajdy/Rallysprint Kopná z mocną reprezentacją Rallytechnology

Przełom marca i kwietnia to zdecydowanie napięty czas w harmonogramie zespołu Rallytechnology. Niedawno zakończyła się pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Europy 2018 (FIA ERC), rozgrywana na wulkanicznych Azorach, a już w najbliższy weekend aż cztery załogi wystawiane przez rybnicki zespół powalczą w Rallysprincie Kopná.

Najpierw wróćmy jednak do szutrowych odcinków specjalnych, które organizatorzy inaugurującej sezon rundy FIA ERC wytyczyli w malowniczych regionach wyspy Świętego Michała. W zawodach wzięły udział cztery załogi reprezentujące nasz kraj, z których najlepiej poradzili sobie Łukasz Habaj i Daniel Dymurski, finiszując na siódmej pozycji klasyfikacji generalnej. Załoga eSky Rally Team walczyła w Fordzie Fiesta R5 obsługiwanym przez Rallytechnology. – Tegoroczna edycja była zdecydowanie trudniejsza. Jestem szczęśliwy, że osiągnęliśmy metę, bo mieliśmy trochę problemów. Konkurencja była naprawdę na wysokim poziomie – komentował na mecie ostatniej próby Habaj, który zapisał na swoje konto pierwsze punkty do klasyfikacji sezonowej.

W dniach 6-7 kwietnia rozegrany zostanie Rallysprint Kopná, z bazą w czeskich Slušovicach. Do zawodów zgłosiło się łącznie aż 114 załóg, z których cztery pojadą w samochodach Rallytechnology. Z Fordów Fiesta R5 skorzystają duety Habaj/Dymurski, Gabryś/Natkaniec oraz Poloński i Sitek, którzy zadebiutują w samochodzie tej klasy. Do Peugeota 208 R2 wsiądą Bonder i Gerber.

– Solidny początek sezonu zawsze dobrze nastraja na jego dalszą część – mówi Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology. ­– Po wulkanicznych szutrach jedziemy do sąsiadów Czechów, u których zawsze czuć świetny klimat. Żyją rajdami samochodowymi, co widać po ilości zgłoszeń, a nawet nie jest to runda mistrzostw kraju. Wszystko wskazuje na to, że konkurencja dopisze i będziemy oglądać bardzo zaciętą rywalizację. Trzymajcie za nas kciuki!

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

 

Galerie Zdjęć

Super_KJS_Rajd_Tyski_Daniel_Godzik006.jpg Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska - Rajd Tyski
019_Rallysprint_Kopna2019_Daniel_Godzik.jpg Vančík Rallysprintu Kopná 2019
019_38_ KOWAX_Valasska_Daniel_Godzik.jpg 38. KOWAX Valašská rally ValMezz
019_RPSL_Kuznia_2019.jpg Rajd o Puchar Burmistrza Kuźni Racborskiej
1_Runda_SMT_2019_Daniel_Godzik_019.jpg 1 runda SMT 2019-03-17
I_Runda_Szombierki_Rally_Cup_Daniel_Godzik_019.jpg I Runda Szombierki Rally Cup
2_Zimowy_Trening_AZT_Daniel_Godzik_19.jpg 2 Zimowy Trening AZT
wosp_Skoczow_2019_Daniel_Godzik_19.jpg Moto Wośp Skoczów
wosp_Skoczow_2019_019.jpg Moto WOŚP Skoczów
Barborka_Legend_2018_019.jpg Barbórka Legend 2018
IX_Mikulas_Rally_Daniel_Godzik_019.jpg IX. Mikuláš Rally Is Life 2018
44_Rajd_Cieszynska_Barborka_Daniel_Godzik019.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
44_Rajd_Cieszynska_Barborka019.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
Super_Sprint_100_lat_Niepodległosc_Daniel_Godziki019.jpg Super Sprint 100 lat Niepodległości – 6 Runda SMT
Grand_Prix_Warszawy_019.jpg Grand Prix Warszawy