Pięć załóg Rallytechnology gotowych do startu – czas na Rajd Rzeszowski!

Strona główna/Rajdy/Pięć załóg Rallytechnology gotowych do startu – czas na Rajd Rzeszowski!

5 Runda Rajdowych Mistrzostw Europy, 3. Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz jedno z największych sportowych wydarzeń w naszym kraju. Tak w skrócie można określić nadchodzącą 26. edycję Rajdu Rzeszowskiego. Wśród czołowych zawodników naszego kontynentu liczną reprezentację wystawi zespół Rallytechnology!

Z numerem siedemnastym do stawki FIA ERC powrócą Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. W ubiegły weekend razem z Jackiem Spentanym mistrz Polski z 2015 roku przetestował w Rajdzie Pačejov swoją najnowszą broń – Forda Fiestę R5 Evo 2. Dobre przygotowanie oraz głód rywalizacji sprawiają, że załoga Rallytechnology jest w gronie faworytów do walki o najwyższe pozycje w Rzeszowie.

Na trasach południowej Polski w stawce zamieszać będą mogli także Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec. W ubiegłym roku prezentowali w tym rajdzie świetne tempo, a teraz będą chcieli je powtórzyć, licząc przy tym na odrobinę więcej szczęścia. Podobnie jak wspomniana wcześniej załoga, oni także mają za sobą trening w Czechach, na którym znaleźli odpowiednie ustawienia swojego auta, co jest niezbędne, by zaprezentować dobre tempo na trasach polskiego klasyka.

W Horažďovicach wśród aut przednionapędowych na starcie stanęli także Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz. Solidne przygotowanie do każdej rundy Mistrzostw Polski jest dla nich szczególnie ważne ze względu na cel, jaki stawiają sobie na ten sezon. Ich zadaniem jest zdobycie korony mistrzowskiej, co jak na razie idzie im świetnie. Liderują w klasie czwartej oraz w klasie aut napędzanych na jedną oś w Mistrzostwach Polski. Start w Rajdzie Rzeszowskim będzie kolejnym przystankiem na drodze do upragnionego tytułu.

W bliźniaczym Peugeocie 208 R2 w Czechach wystartowali Robert Mąsior i Szymon Gospodarczyk. W Rzeszowie na fotel pilota wróci jednak stały pilot Mąsiora, Łukasz Bobrowski. Przed kierowcą InterTruck Rally Team stoi bardzo trudne wyzwanie – będzie to jego pierwszy start w tym rajdzie. Wszelkie obawy są jednak niepotrzebne, gdyż będzie to już jego trzeci debiut w tym sezonie.

Pretendentami do zwycięstwa będą także Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska. Na korzyść Polońskiego przemawia fakt, że w przeszłości, w tym i w zeszłym roku, zwyciężał w Rajdzie Rzeszowskim. Jego marsz po zwycięstwo będzie starało się utrudnić szesnaście innych załóg, również walczących w klasie ERC 3.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology: Rajd Rzeszowski to nasza domowa runda, na której każdy z polskich zawodników będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Wystawimy tam niezwykle mocnych zawodników, którzy będą odgrywali czołowe role w swoich klasach. Oczywiście naszym celem będzie zdobycie jak najwyższych pozycji, ale postaramy się także zrobić fajne show przed kibicami z całej Europy! J Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia w Rzeszowie!

Na jedenastu odcinkach specjalnych Rajdu Rzeszowskiego rywalizować będzie aż 96 załóg. Łącznie pokonają oni ponad 214 kilometrów. Wśród nich znajdzie się klasyczny odcinek specjalny o nazwie Lubenia, a najwięcej problemów może sprawić najdłuższy odcinek całej imprezy, Pstrągowa, o długości 24,56 km. Rywalizacja zacznie się trzeciego i potrwa do piątego sierpnia.

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

Galerie Zdjęć

1_Runda_SMT_2019_Daniel_Godzik_026.jpg 1 runda SMT 2019-03-17
I_Runda_Szombierki_Rally_Cup_Daniel_Godzik_026.jpg I Runda Szombierki Rally Cup
2_Zimowy_Trening_AZT_Daniel_Godzik_26.jpg 2 Zimowy Trening AZT
wosp_Skoczow_2019_Daniel_Godzik_07.jpg Moto Wośp Skoczów
wosp_Skoczow_2019_050.jpg Moto WOŚP Skoczów
Barborka_Legend_2018_050.jpg Barbórka Legend 2018
IX_Mikulas_Rally_Daniel_Godzik_026.jpg IX. Mikuláš Rally Is Life 2018
44_Rajd_Cieszynska_Barborka_Daniel_Godzik026.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
44_Rajd_Cieszynska_Barborka050.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
Super_Sprint_100_lat_Niepodległosc_Daniel_Godziki007.jpg Super Sprint 100 lat Niepodległości – 6 Runda SMT
Grand_Prix_Warszawy_050.jpg Grand Prix Warszawy
026_KJS_Rajd_Tyski_2018_Daniel_Godzik.jpg KJS Rajd Tyski 2018
007_64_Rajd_Wisly_Dniel_Godzik.jpg 64 Rajd Wisły
026_4_runda_Liqui_Moly_Classicauto_Cup_Daniel_Godzik.jpg 4 runda Liqui Moly Classicauto Cup
050_Rajdowe_Kryterium _Ustronia.jpg Rajdowe kryterium Ustronia