Znany jest już kalendarz RSMŚl

Strona główna/Rajdy/Znany jest już kalendarz RSMŚl

Znany jest już kalendarz RSMŚl

Tegoroczną rywalizację w RSMŚl otworzy zupełnie nowa impreza, czyli 1. Rajd Baborów (13-14 kwietnia). Zawody organizowane przez Automobilklub Opolski zostaną rozegrane na asfaltowych trasach na południu województwa opolskiego – niewykorzystywanych do tej pory w rundach mistrzostw Śląska. Następnie zmagania przeniosą się do Małopolski, gdzie odbędzie się szósta już edycja Rajdu Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga (1-2 czerwca). Zawody organizowane przez krakowskie Koło Środowiskowe AK Śląskiego zdobyły uznanie wielu zawodników i na dobre wpisały się w kalendarz RSMŚl. Trzecie starcie w śląskim czempionacie odbędzie się podczas 2. Rajdu Śląska. Impreza z bazą na Stadionie Śląskim będzie jednocześnie rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Co więcej, na trasy Rajdu Śląska wyjadą także załogi w pięknych rajdówkach sprzed lat, bowiem ta impreza jest również w kalendarzu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rywalizacja w RSMŚl powróci po wakacyjnej przerwie wraz z imprezą, która jest prawdziwą legendą polskich rajdów, czyli Rajdem Wisły (14-15 września). W tym sezonie Automobilklub Śląski zorganizuje te, jak zwykle wymagające zawody, już po raz 64. Warto podkreślić, że „Wisełka” ponownie odbędzie się w potrójnej formule, która sprawdziła się w sezonie 2017. Równie trudne, co malownicze odcinki specjalne w Beskidach będą bowiem areną zmagań w ramach trzech cykli: Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność oraz mistrzostw Śląska.

Przedostatnie zawody w kalendarzu RSMŚl 2018, to kolejna „wyjazdowa” runda cyklu – 4. Rajd Grodzki (6-7 października). W poprzednich sezonach na oesach w okolicach Biecza i Jasła ścigano się m.in. w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, a także w mistrzostwach Podkarpacia. Sezon tradycyjnie zakończy ściganie na kultowych odcinkach Cieszyńskiej Barbórki, którą od lat wytrwale organizuje Automobilklub Cieszyński. W tym roku odbędzie się już 44. edycja słynącej z kapryśnej pogody „Cieszynki”.

Jacek Spentany, Przewodniczący OKSS PZM Katowice:

– Cieszymy się, że chęć przeprowadzenia rund mistrzostw Śląska wyrazili także organizatorzy spoza województwa Śląskiego. Dzięki temu możemy wyjść z tym popularnym cyklem do szerszego grona kibiców, a także pójść w kierunku, którego oczekiwali zawodnicy. W tym miejscu chciałbym również podziękować wszystkim automobilklubom, które zdecydowały się podjąć wyzwanie organizacji rundy RSMŚl. Prace nad kalendarzem trwały od listopada, a za wytrwały udział w nich chciałbym podziękować przedstawicielom dwóch nowych rund – Panu Michałowi Czapko – wiceprezesowi AK Opolskiego ds. sportowych i Panu Markowi Sitkowi – prezesowi AK Bieckiego. W tym sezonie, podobnie jak w poprzednich, chcemy nadal rozwijać śląskie mistrzostwa pod względem sportowym, jednocześnie utrzymując w ryzach koszty udziału i rywalizacji. Jak wynika z obliczeń Instytutu Monitorowania Mediów w ubiegłym roku dotarliśmy z informacjami dot. rund cyklu do ponad 115 mln odbiorców. Dlatego wierzę, że dyrektorom poszczególnych rund, tak jak mi, zależy na kontynuowaniu działań zmierzających do podniesienia wartości marketingowej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Z pewnością pomocny w realizacji tych celów będzie fakt, że dwie rundy RSMŚl ponownie będą zawodami w randze mistrzostw Polski. Co więcej, staramy się również, by dwa rajdy z kalendarza RSMŚl stanowiły także rundy mistrzostw Podkarpacia. Szanownym zawodnikom chciałbym przekazać, że już wkrótce podamy wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a także zorganizujemy coroczne spotkanie dla kierowców i pilotów.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018:

  • 13-14 kwietnia – 1. Rajd Baborowa (Baborów, woj. opolskie) – zawody łączone z Super KJS
  • 1-2 czerwca – 6. Rajd Ziemi Bocheńskiej (Bochnia, woj. małopolskie) – zawody łączone z Super KJS
  • 29-30 czerwca – 2. Rajd Śląska (Chorzów, woj. śląskie) – zawody będące także rundą RSMP i HRSMP
  • 14-15 września – 64. Rajd Wisły (Wisła, woj. śląskie) – zawody będące także rundą HRSMP i MPHRR
  • 6-7 października – 4. Rajd Grodzki (Biecz/Jasło, woj. małopolskie i podkarpackie) – zawody także będące rundą RSMPk, łączone z Super KJS
  • 16-17 listopada – 44. Cieszyńska Barbórka (Cieszyn, woj. śląskie) – zawody łączone z Super KJS

Kalendarz dostępny również tutaj RSMŚL 2018

 155 wszystkich wyświetleń,  1 wyświetleń dzisiaj

 
Udostępnij

O Autorze:

Administrator strony, newsy, wydarzenia, design, galerie zdjęć. Zapraszam do kontaktu: np126p@gmail.com

Zostaw komentarz