Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

30 września  ruszy 67. edycja Rajdu Wisły, jednego z najstarszych motorsportowych wydarzeń w Polsce, które należy do najbardziej cenionych i lubianych rajdów samochodowych w naszym kraju. Rywalizacja na trudnych górskich trasach zawsze dostarcza mnóstwa emocji i uchodzi za jedną z najbardziej wymagających w rajdowym kalendarzu.

Warto wspomnieć, że w gronie zwycięzców beskidzkiego klasyka znalazły się tak znakomite nazwiska jak: Sobiesław Zasada, Błażej Krupa, Marian Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Janusz Kulig, Robert Gryczyński, Leszek Kuzaj, Kajetan Kajetanowicz czy Bryan Bouffier.

Tegoroczny, 67. już Rajd Wisły odbędzie się w dniach 30 września–1 października i po kilkuletniej przerwie ponownie będzie jedną z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). Oprócz tego, na beskidzkich trasach o punkty powalczą uczestnicy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (HRSMP), Rajdowych Mistrzostw Południa (RMP) oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska (RSMŚl).

Zaplanowane dwa etapy rajdu będą biegły dobrze znanymi i lubianymi przez zawodników trasami, ale nieco zmodyfikowanymi odcinkami specjalnymi, biegnącymi przez miejscowości: Ustroń Dobka-Partecznik, Kubalonka, Laliki i Istebna. Łączna długości trasy wynosi 320 km, z czego 117 km stanowią odcinki specjalne. Bazę rajdu i park serwisowy zlokalizowano na terenie Kompleksu ZAGROŃ w Istebnej, natomiast strefa montażu opon znajdować się będzie w Wiśle Malince.

Warto wspomnieć, że tegoroczny rajd, organizowany już tradycyjnie przez Automobilklub Śląski, jest częścią obchodów 60-lecia nadania praw miejskich miastu Wisła.

67. Rajd Wisły odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, natomiast patronat honorowy objęli: Starosta Cieszyński i Starosta Żywiecki.

W komitecie honorowym znaleźli się: Burmistrz Miasta Wisła, Burmistrz Miasta Ustroń, Wójt Gminy Istebna, Wójt Gminy Milówka, Wójt Gminy Rajcza.

Partnerzy wspierający to: Starostwo Cieszyńskie, Starostwo Żywieckie, Miasto Wisła, Miasto Ustroń, Gmina Milówka, Gmina Istebna, Gmina Rajcza,

Partnerami rajdu są: MOTUL, REMAR, JUSTUS, Kompleks ZAGROŃ, PTS Rabka,

RENTIS, Złoty GROŃ, Auto Koczwara, PZN, COS Szczyrk, FENIX, IRECO Motosport, Cukiernia U JANECZKI, Firma Wyglancowane i Wiślańskie Centrum Kultury.

Partnerami medialnymi są natomiast: GB Promotion, Polskie Radio Katowice, TVP 3 Katowice, Motowizja, Motorsport.com i Rally and Race.

 

 

67. Rajd Wisły rozgrywany będzie nie tylko jako runda RSMP i MOTUL HRSMP. Na starcie pojawią się także zawodnicy rywalizujący w okręgowych ligach – Rajdowych Mistrzostwach Południa i Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. W poniedziałek, 5. września, ruszyły zgłoszenia do rywalizacji w tych cyklach.

Tegoroczny Rajd Wisły w ramach RO będzie łącznie składać się z siedmiu odcinków specjalnych rozgrywanych w dniach 30 września – 1 października. Ich łączna długość wynosi aż 56,13 km przy 215,60 km całego rajdu. Rywalizację rozpocznie w piątkowy wieczór OS 1 Kubalonka (3,0 km), który wystartuje o godzinie 20:27. Na sobotę zaplanowano trzy przejazdy odcinków Laliki (9,11 km, start o godzinie 11:03, 13:49 i 16:35) oraz Istebna (8,60 km, godz. 11:41, 14:27 i 17:13). Ceremonię Mety na Rynku w Wiśle zaplanowano na 18:08.

 50 wszystkich wyświetleń,  2 wyświetleń dzisiaj

 
Udostępnij