Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Platinum Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza zostanie rozegrany w Wieliczce w pierwszy weekend 7 – 8 kwietnia. Impreza składać się będzie z dziewięciu odcinków specjalnych. Stanowi także I rundę Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Trasa dla załóg startujących w klasyfikacji Rajdu Memoriału oraz w HRSMP będzie taka sama.

Rywalizacja podzielona jest na dwa dni. W sobotę zawodnicy trzykrotnie przejadą odcinek specjalny Brzegi o długości ponad 7 km. Następnie wieczorem w centrum miasta pokonają dwukilometrową próbę Wieliczka Rynek dwa raz.

Niedziela  to dwie pętle składające się z dwóch odcinków:
Solne Miasto, mierzące 2,25 km oraz
Brzegi Małe o długości nieco ponad 5 km.
Całkowita długość odcinków specjalnych wyniesie 40,05 km.

Jako pierwsi na trasę wyjeżdżać będą zawodnicy klasyfikowani w Rajdzie Memoriale, a po nich będziemy mogli zobaczyć piękne historyczne rajdówki. Parking przy ul. Dembowskiego to lokalizacja parku serwisowego.

Termin zgłoszeń :
Otwarcie listy zgłoszeń 7.03.2018
Zamknięcie listy zgłoszeń 25.03.2018.
Data opublikowania listy zgłoszeń 2.04.2018

 

Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego:

Tę imprezę zorganizujemy już po raz 12 wspólnie z władzami Wieliczki oraz powiatu wielickiego. Rajd Memoriał będzie też inauguracyjną rundą Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Paweł Owczyński – Prezes Automobilklubu Krakowskiego:

Dla nas bardzo ważne jest to, że te zawody otwierają również program obchodów 110-lecie klubu, najstarszego stowarzyszenia samochodowego w naszym kraju. Jubileuszowe obchody będą trwać aż do późnej jesieni, a w ich ramach odbędą się także nasze inne tradycyjne imprezy – 7. Rajd Polski Historyczny (w tym roku uzupełniony o Rajd Nowych Energii) oraz 52. Rajd Żubrów. Do tego dojdą wystawy i parady zabytkowych pojazdów, które zorganizujemy przy współpracy m.in. Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Pragniemy, aby obchody 110 rocznicy powołania klubu przyczyniły się do popularyzacji naszej historii i dorobku.

 

Harmonogram Rajdu Memoriału

Harmonogram HRSMP

Mapa OS 1, 2, 3 – Brzegi (7.31km) (sobota)

Mapa OS 4, 5 – Wieliczka – Rynek (1.80km) (sobota)

Mapa OS 6, 8 – Wieliczka Solne Miasto (2.25km) (niedziela)

Mapa OS 7, 9 – Brzegi Małe (5.01km) (niedziela)

Lista zgłoszeń

Lista zgłoszeń HRSMP

 160 wszystkich wyświetleń,  1 wyświetleń dzisiaj

 
Udostępnij