Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

W dniach 24- 26 marca 2023 roku odbędzie się organizowany przez Automobilklub Krakowski przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka Platinum 7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Wydarzenie tradycyjnie gromadzące czołowych zawodników reprezentujących rajdy samochodowe, wyścigi torowe i wyścigi górskie, odbędzie się przede wszystkim w Wieliczce. Po dłuższej przerwie załogi będą miały okazję wrócić na trasę ulubionego przez kibiców niedzielnego odcinka „Solne Miasto”.

Oczywiście nie zabraknie też sobotnich nocnych przejazdów przez centrum Wieliczki. Trwają prace nad konfiguracją kolejnych odcinków.

– Dzięki przychylności władz Wieliczki, uda się wrócić pod Solne Miasto. To wyjątkowy odcinek, który 17 lat temu zapoczątkował rywalizację zawodników na ulicach Wieliczki – powiedział Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego. – Wielickie Memoriały to arena nieformalnych pojedynków kierowców rajdowych i wyścigowych. W zeszłym roku wszystkich zaskoczyły gwałtowne, niespodziewane opady śniegu, które z wiosennej imprezy zrobiły rajd zimowy. W Memoriale zwyciężyła załoga Orlen Teamu, Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia Rally 2 evo), na drugim miejscu zameldował się były Mistrz Polski GSMP, Andrzej Szepieniec, jadący z pilotem Jarosławem Zawadzkim Mitsubishi Lancerem. Podium uzupełnił Michał Tochowicz, startujący w obu dyscyplinach (pilot: Piotr Białowąs, Hyundai i20 R5).

Wielickie Memoriały od 2007 przyciągały gwiazdy sportów motorowych. Kibicom w roli zawodników bądź gości prezentowali się m.in. Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz, Rafał Sonik, Brian Bouffier, Leszek Kuzaj, Mariusz Stec, Bartek Ostałowski, Jan Kościuszko, Michał Kościuszko.

Podczas rajdu prowadzona jest także klasyfikacja aut historycznych, na trasie pojawiały się repliki aut bohaterów Memoriałów: Janusza Kuliga (Ford Focus, Ford Escort WRC) i Mariana Bublewicza (Ford Sierra).

 1,113 wszystkich wyświetleń,  1 wyświetleń dzisiaj

 
Udostępnij