Valvoline Rajd Małopolski na żywo w Motowizji

Strona główna/Rajdy/Valvoline Rajd Małopolski na żywo w Motowizji

Valvoline Rajd Małopolski na żywo w Motowizji

W najbliższy weekend Małopolska będzie centrum rajdowego świata. Kolejny rok z rzędu Valvoline Rajd Małopolski widnieje w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a w tym sezonie dołączył również do harmonogramu Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej. Rywalizację w Wadowicach, a także Makowie Podhalańskim transmitować będzie Motowizja.

Valvoline Rajd Małopolski to jedna z najmłodszych i najszybciej rozwijających się imprez sportu motorowego w Polsce. Rajd, który odbył się po raz pierwszy w 2021 roku, już w sezonie 2023 był rundą RSMP i HRSMP. W minionym sezonie Valvoline Rajd Małopolski przywrócił Małopolsce rajdy na najwyższym krajowym poziomie po ponad 15 latach, przejmując tym samym schedę po Rajdzie Krakowskim odbywającym się w latach 1976-2010, który swego czasu był nawet rundą Rajdowych Mistrzostw Europy.

Organizatorzy Valvoline Rajdu Małopolski przygotowali w tym roku 13 odcinków specjalnych (załogi Rajdowych Mistrzostw Południa pojadą siedem z nich). W związku z systematycznym rozwojem zawodów bazą rajdu będą w tym roku Wadowice. Na ulicach jednego z najbardziej znanych miast Małopolski w piątek wieczorem odbędzie się wieczorny superoes, któremu towarzyszyć będzie masa atrakcji dla kibiców.

W harmonogramie nie mogło jednak zabraknąć miejsca dla miasta, gdzie powstał Valvoline Rajd Małopolski, czyli Makowa Podhalańskiego. W centrum malowniczego miasteczka w sobotę wieczorem zakończy się tegoroczna edycja rajdu. Tu organizatorzy również przewidzieli moc atrakcji dla kibiców, którzy zdecydują się wziąć udział w tym wydarzeniu.

Trasy Valvoline Rajdu Małopolski należą do jednych z najtrudniejszych w kalendarzu krajowych mistrzostw, zwłaszcza jeżeli będzie padać. Wyzwania podjęło się w sumie 96 załóg. W tym gronie znalazła się także ekipa Motowizja Team – Krzysztof Mikulski/Jerzy Skrzypek – startująca Porsche 911 SC w Millers Oils HRSMP.

Prócz tego na oesach Valvoline Rajdu Małopolski 2024 pojawi się cała krajowa czołówka z liderującymi w klasyfikacji generalnej, aktualnymi mistrzami Polski Grzegorzem Grzybem i Adamem Biniędą na czele. O pierwsze zwycięstwo w sezonie i w karierze za kierownicą samochodu Rally2 na pewno będą chcieli powalczyć drudzy w generalce Jakub Matulka i Daniel Dymurski. Piekielnie szybcy będą także Jarosław i Marcin Szeja, którzy przed rokiem przez długi czas prowadzili na małopolskich oesach aż do feralnego wypadku drugiego dnia zawodów.

Na kibiców czekają rajdowe emocje, ale także wiele poza rajdowych aktywności, które przygotowali organizatorzy. Szczególnie ciekawie będzie w czwartek i piątek (6 i 7 czerwca) na rynku w Wadowicach oraz w sobotę (8 czerwca) przy estradzie Makowianka w Makowie Podhalańskim. Dodatkowo na oesach w piątek i sobotę w najatrakcyjniejszych miejscach zostało przygotowane 25 Stref Kibica, do których fanów zawiozą darmowe Rally Busy.

Motowizja jest partnerem głównym Valvoline Rajdu Małopolski. Na antenie kanału motoryzacyjnego, a także na jego stronie na Facebooku oraz kanale na YouTube, transmitowane będą odcinki specjalne w Wadowicach i Makowie Podhalańskim. Rajd komentować będą Grzegorz Gac i Juliusz Winiarek. Gościem podczas relacji będzie Robert Hundla, pilot rajdowy z 14 letnim doświadczeniem, wielokrotny mistrz Polski.

– Motowizja i Valvoline Rajd Małopolski są razem od samego początku. Jako jedni z pierwszych zauważyliśmy ogromny potencjał drzemiący w tym projekcie, wyjątkowych trasach w okolicy Makowa Podhalańskiego oraz zaangażowaniu organizatorów, a także całej lokalnej społeczności. Valvoline Rajd Małopolski jest tworzony przede wszystkim dla kibiców, czego dowodem są nie tylko liczne strefy kibica czy atrakcje dla osób na miejscu, ale także transmisje telewizyjne, które mają stałe miejsce na naszej antenie – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ WIDEO

Valvoline Rajd Małopolski zostanie rozegrany w dniach 6-8 czerwca 2024 roku jako trzecia runda sezonu RSMP, trzecia runda FIA CEZ, trzecia runda Historycznych RSMP oraz druga runda Rajdowych Mistrzostw Południa.

Harmonogram transmisji z Valvoline Rajdu Małopolski:

Piątek 07.06
19:30 OS1 Wadowice (RMP)
20:47 OS5 Wadowice (RSMP/HRSMP)

Sobota 08.06
15:45 OS7 Maków Podhalański (RMP)
17:07 OS13 RMF FM Power Stage Maków Podhalański (RSMP/HRSMP)

 64 wszystkich wyświetleń,  1 wyświetleń dzisiaj

 
Udostępnij

O Autorze:

Administrator strony, newsy, wydarzenia, design, galerie zdjęć. Zapraszam do kontaktu: np126p@gmail.com

Zostaw komentarz