Rally Park Cup IV runda-Podsumowanie

Strona główna/Sprint/Rally Park Cup IV runda-Podsumowanie

Rally Park Kaczyce jedni go kochają inni nienawidzą, jednak co klasyk to klasyk!

IV runda pucharu w kultowej miejscówce na Śląsku przeszła do historii. Pogoda dopisała, a wraz z nią ilość kibiców przy trasie. Na starcie stawiły się 52 załogi, chciałoby się powiedzieć -chcemy więcej!- jednak pod kątem płynności imprezy jest to optymalna liczba zgłoszeń, dodatkowo start co 30s nie pozwala się nudzić kibicom zgromadzonym przy trasie.

Przejdźmy jednak do tego co działo się w rywalizacji. Od początku mieliśmy przykład pełnej świadomości niektórych zawodników, gdyż jedna z załóg startując po raz pierwszy sama poprosiła o dłuższą przerwę na starcie 🙂 Niestety znaleźli się też tacy co swoją rajdówke traktują jako samochód na niedzielne szpanowanie po wsi! Po wypadnięciu z trasy okazało się że to park jest temu winien i spakowali się do domu 🙂 Jednak Ci którzy mają świadomość wkładu pracy i finansów organizatorów w poprawę nawierzchni jechali dalej!

Przemysław Mendrek ponownie miażdży system w swojej Hondzie, wygrywając w generalce oraz klasie wszystkie 6 odcinków! Zaskakująco podium generalki uzupełniły dwie najszybsze załogi klasy RWD. Drugie miejsce zajęli Sikora/Tytko a najniższy stopień podium należał do Górecki/Hybiorz.

Najszybsi na mecie w aucie 4×4 Podżorski/Podżorska w Audi wygrali klasę 4 zamując 8 miejsce w generalce, na 1 miejsce awansowali dopiero na ostatnim odcinku wyprzedzając duet DARMSTAEDTER / SIKORA Fiesta Proto podium uzupełnili Cecot/Panic Subaru Impreza

Klasa 3 to popis załogi Mendrek/Kołodziej drugie miejsce zajęli Ożga/Waligóra najniższy stopień podium dla Butyński/Mendrek do 2 miejsca stracili zaledwie 1,21s

RWD należała do Sikora/Tytko ze startą 3.5s na drugim miejscu zameldowali się Górecki/Hybiorz, a Orlik/Sikora musieli zadowolić się 3 miejscem.

W klasie 2 zawody ukończyły zaledwie 3 załogi. Najszybsi okazali się Hohoł/Klaptocz Citoen C2, drugie miejsce zajęli Stefanik/Roik Honda CIvic ustępując najszybszym o 0,09s!!! Najniższy stopień podium dla Magdziarz/Sobczyk Citroen C2

Pod nieobecność lidera klasy 1 o najwyższy stopień podium walkę stoczyli Filapek/Filapek i Zloch/Jaźwa. Po wymianie ciosów i naprzemiennym wygrywaniu odcinków to Filapek/Filapek otrzymali szampana za wygraną o 0,56s! najniższy stopień podium dla załogi Dróżkowski/Kozielski

Klasa CENTO zapowiadała się ciekawie, gdyż 3 zawodników mieściło się w 2 punktach w klasyfikacji. Już na 1 OS odpadli Biernat/Biernat, na placu boju pozostali Sęk/Siąkała i Szabat/Szabat. Jednak oba duety musiały uznać wyższość ekipy Kawa/Gębka którzy zrewanżowali się za niepowodzenie w poprzedniej rundzie.Sęk/Siąkała dojechali drudzy. Najniższy stopień podium dla Sikora/Żyła debiutujący w klasie CENTO. Szabat/Szabat ukończyli na 4 miejscu

Klasa Markowa 126p tutaj Rally Park zebrał największe żniwo i zawody ukończyły tylko dwa duety! Najszybsi Salecki/Cholewa wygrali z liderami klasyfikacji Opioła/Grabowska o 7,13s. Zaskakujące tempo prezentowali Krużołek/Śliwiński którzy nie ukończyli OS5, gdyby nie to mieli szanse nawet na wygraną w klasie!

Kolejne zawody organizatorzy zapowiedzieli dopiero na październik. Dla załóg które muszą poprawić swoje samochody jest to dobra okazja na zmiany i powrót silniejszym! Zapraszamy do śledzenia profilu organizatora na facebooku. FACEBOOK/rallypark2.0