Przełomowy sezon BBB Rally Team

Strona główna/prasówki załóg/Przełomowy sezon BBB Rally Team

Debiutancki sezon RSMŚl zakończony!!

Po dziesięciu latach startów w rajdach amatorskich decydowaliśmy się zrobić krok w przód i rozpocząć starty w Rajdowych Mistrzostwach Śląska. Pomysł wydawał się bardzo prosty, jednak jego realizacja już taka łatwa nie była.

Od grudnia do Czerwca…

Tyle zostawiliśmy sobie czasu na zbudowanie auta, zrobienie licencji i zakup potrzebnych ubrań. Mimo zapewnień kilku sponsorów po wybuchu wojny w Ukrainie nagle okazało się że zostajemy praktycznie bez wsparcia, wtedy jednak całą sytuacje uratowali nasi stali sponsorzy TRAVEL SHOP  GARDEN centrum ogrodnicze RaFin centrum rachunkowo-finansowe którzy zostali z nami i wsparli nasz nowy cel. W ostatnim momencie dołączyła do nas firma GT WORKSHOP motywując nas jeszcze bardziej do działania i startu w sezonie już od pierwszej rundy w Opolu!

Rajd Festiwalowy- Opole/Strzelce Opolskie

Pierwsza runda, nasz debiut. Sobota godzina 3:00 pakujemy ledwo zbudowane auto na lawetę i idziemy spać żeby punkt 5:00 wyjechać w kierunku Opola. Nerwy, stres, zmęczenie tak zaczynamy naszą przygodę z RSMŚl. Pierwszy powiew oddechu to pozytywnie zaliczone BK. Jednak przed pierwszym odcinkiem nadal mocno się stresowaliśmy i niestety to zaowocowało przestrzelonym skrzyżowaniem. Mimo wszystko szczęśliwi wracamy na serwis i całe nerwy z nas spływają!

Drugi dzień rajdu to dla nas jazda na dojechanie. Z każdym kolejnym kilometrem podkręcamy tempo, jednak wszystko w tempie na 70% samopoczucia. Nie jesteśmy zwolennikami wolnej jazdy, jednak to był rajd na przełamanie i czasami tak poprostu trzeba 🙂

Rajd Małopolski- Maków Podhalański

Absolutny rajd numer jeden jeśli chodzi o nakręcenie atmosfery przed imprezą!! Niestety dla nas byliśmy jedyną załogą zgłoszoną w klasie PPC. Mimo to naszym celem było zwiększenie naszego tempa, to się udało czego niestety nie widać w wynikach rajdu. Dzień pierwszy to 3 odcinki w tym jeden nocny. Niestety brak elektrowni bardzo utrudnił nam rywalizacje. Dzień drugi na OS7 mniej więcej w połowie próby zostajemy tylko na 2 biegu! Odciętym silnikiem na płaskim i na luzie z górki, tak dojechaliśmy do mety. Naszym szczęściem była dojazdówka która chyba w 90% była w dół 😀 Nasz serwis po raz pierwszy mógł się faktycznie wykazać i z pomocą ekipy Boncela Motorsport zrobili mega robotę. Dzięki nim ostatnią pętle mogliśmy pojechać najszybciej jak potrafimy.

Cel ponownie osiągnięty i meldujemy się na mecie w Makowie Podhalańskim!!

Rajd Mikołowski- Chorzów/Katowice

Dramat… nasz największy dramat w tym sezonie. Rajd organizowany przez nasz Automobilklub Ziemi Tyskiej kończymy już po pierwszym odcinku… Piątkowe popołudnie zaliczamy prolog pod Spodkiem w Katowicach, sobotni etap rozpoczynamy dopiero w południe. Pierwszy odcinek na rozkręcenie się po wymianie skrzyni biegów. Przejeżdżamy na prawde solidny OS, jedziemy płynnie i dosyć szybko zaliczając po drodze efektownie hope. Na mecie OS nie dzieje się nic złego, zatrzymujemy się na rozebranie kasków, mała rewizja auta i ruszamy. Po dosłownie 3sekundach slyszymy krzyk „pali się” niestety w tym wypadku chodziło o nas… koniec marzeń o ukończeniu naszego „domowego” rajdu. Za rok wrócimy silniejsi!!

Rajd Wisły

OOOOOjjjj co to było za rajdzicho!!!! Czegoś takiego jeszcze nie jechaliśmy 🙂 Mega wymagające odcinki, do tego deszcz i rozjechane cięcia przez stawkę RSMP która jechała przed nami. OS1 Kubalonka w nocy… we mgle… próba opisu na najwyższym poziomie. Zajmujemy 2 miejsce w klasie ze stratą 3s do lidera. Sobota, atakujemy! Czuliśmy się już na tyle pewnie żeby powalczyć o dobry wynik w tym rajdzie. Niestety mały błąd i obracamy się na odcinku, po czym ogromny błąd kierowcy i przy nawrotce wpadamy w pole…. ogromna strata i koniec marzeń o wyniku. Na kolejnym odcinku doganiamy załogę przed nami i kolejna strata czasu. Druga połowa rajdu na plus 2-1-2 to miejsca w klasie które notujemy na odcinkach i z tego jesteśmy zadowoleni. Meta w rajdzie dzięki któremu kierowca zakochał się w tym sporcie, jeśli chcieć czegoś więcej to przejechać pełny dystans imprezy w randze RSMP- dojdziemy do tego! 🙂

Cieszyńska Barbórka

Nie było zmiłuj, nasz plan- wygrać w klasie! OS1 dojeżdżamy na 2 miejscu, jednak kawałek po starcie OS2 lider stoi na poboczu, wiemy że jesteśmy liderami więc ciśniemy. Pierwsza pętla to wypracowana przewaga na poziomie 10s więc naszym planem staje się utrzymanie tempa. To się udaje i mimo 5s kary za potrącenie balota wygrywamy w klasie! Bardzo przyjemny dla nas rajd, wszystko poszło po naszej myśli. Zbyszek czuwał nad nami z góry!

Podsumowanie.

Plan na ten sezon zakładał dojechanie 100% dystansu wszystkich rajdów. To się nam nie udało, jednak na otarcie łez zdobywamy tytuł Mistrzów Śląska oraz Mistrzów Południa w klasie PPC 🙂

Zbieramy teraz budżet na nowy sezon i na pewno będziemy chcieli nadal poprawiać nasze tempo!

Do zobaczenia na trasach!

 27 wszystkich wyświetleń,  2 wyświetleń dzisiaj

 
grudzień 30th, 2022|Kategoria: prasówki załóg|Tagi: , , |

O Autorze:

Zostaw komentarz