O dwóch takich co ukradli księżyc…

Strona główna/prasówki załóg/O dwóch takich co ukradli księżyc…

BBB rally Team wygrywa klasę CENTO w 3 rundzie Rally Park Kaczyce.

 

Podczas 3 rundy Rally Park Kaczyce klasa CENTO padła naszym łupem, wygraliśmy z wielką przewagą nad konkurentami, jednak nie to było w tym starcie najważniejsze. Dla nas bardzo ważny był również 2 stopień podium na którym zameldował się Robert Sęk pilotowany prze Patryka Siąkałe.

Dlaczego to dla nas takie ważne? Otóż cała historia ma swój początek w czasie naszej przesiadki z fiata 126p do Cinquecento.
Robert jako rajdowy pasjonat pracował przy rajdzie Jastrzębskim jako safety, My robiący sobie przerwę w startach po narodzinach dziecka udaliśmy się na te zawody jako kibice na miejsce w którym był ustawiony Robert. Przypadkowo zostaliśmy tam na całe trzy pętle 😀 Wtedy jednak zaoferował nam pomoc w znalezieniu sponsorów, jak się później okazało budżet był na prawdę konkretny jak na realia amatorek w tym czasie. Gdyby tego było mało ta sytuacja zapoczątkowała nasze „garażowe piątki”. Każde piątkowe popołudnie Robert meldował się w naszym warsztacie i do późnych godzin nocnych walczyliśmy żeby nasze CC ruszyło na odcinki. Gdyby nie ta pomoc w tamtym czasie byłoby nam bardzo ciężko wrócić do startów… Udało się objechać sezon, jednak choroby wieku dziecięcego naszego auta nie dawały nam spokoju, dopiero ostatni start w sezonie przyniósł nam miejsce na podium.

W międzyczasie Robert usiadł na prawy fotel Patryka, najpierw peugeot, a później starty hondą. Od sezonu 2014 ciągle w myślach był wspólny start, jednak nigdy jakoś się to nie udawało…

Nadeszła jednak finałowa runda RPŚl 2017 w Goleszowie, która równocześnie była pożegnalnym startem naszego pierwszego CC. Zaprosiłem wtedy Roberta (który wtedy nie startował po narodzinach syna:) na prawy fotel i… PIERWSZA WYGRANA wpadła na konto BBB Rally Team.!!! Było to coś niesamowitego, gość który poświęcił wiele godzin aby nam pomóc zbudować to auto, pomógł wygrać w klasie w ostatnim jego starcie! Wygrana ta pozwoliła awansować również na 3 miejsce w rocznej klasyfikacji klasy CENTO!

Minęło kilka sezonów od tej wygranej, My zaliczyliśmy kilka udanych startów, a Robert z Patrykiem zamienili się rolami wsiadając do Fiata Seicento. Pierwsze dwie rundy sezonu 2021 to dla nas walka z awariami a chłopaki uczyli się swojego nowego nabytku.

Nadszedł czas 3 rundy w Kaczycach, sprawy osobiste mocno utrudniają nam przygotowanie auta na zawody, a awaria skrzyni na poprzedniej rundzie tylko powiększyła problem. Gdy wydawało się że może jednak nie wystartujemy pojawił się… Robert prosząc o szybką pomoc przy jego aucie stanowczo stwierdził „Zrobimy nockę!” Tym sposobem do naszego auta o 2 w nocy wjechała nowa skrzynia 🙂

Same zawody od początku układały się po naszej myśli, wygrany 1 i 2 przejazd dały nam sporą przewagę. Jednak prawdziwe emocje rozgrywały się za naszymi plecami gdzie Robert z Patrykiem mocno walczyli o drugie miejsce.

Po naszym ostatnim odcinku zjechaliśmy na serwis. Jednak nie od razu cieszyliśmy się z wygranej, najpierw wyniki… Seicento na mecie… czekamy… i jest!!!! 0,35s zostało do obrony 2 miejsca!!! Radość równie wielka jak z naszej pierwszej wspólnej wygranej!! Razem pierwszy raz wygraliśmy, teraz razem na podium świętujemy pierwsze podium Roberta jako kierowcy!!

Przygodo trwaj!! Życzymy wszystkim, aby ich rywalizacja była czysto sportowa i rozgrywała się tylko na odcinkach specjalnych, a nie poza nimi! Jesteśmy częścią rajdowej rodziny i tego się trzymajmy, a w jeździe na ostro dawajmy z siebie 150% aby wspólnie cieszyć się kolejnymi wizytami na mecie!!

O Autorze:

Zostaw komentarz