3 runda OSPR-odwołana

Strona główna/Artykuły/3 runda OSPR-odwołana

SKJS na Górze św.Anny zostaje odwołany! Powód-Rajd Festiwalowy

 

Niestety kolejny raz spotykamy się z dziwną sytuacją pomiędzy organizatorami walczącymi o trasy w jednym województwie. Tym razem problemem okazuje się święta Anna, a dokładniej odcinek drogi który niegdyś wykorzystywany był w GSMP. Po kilku latach przerwy trasa na Anne wróciła, jednak nie w GSMP jednak w formie SKJS jako runda OSPR 2020. Powrót kultowej trasy był bardzo dobry za sprawą profesjonalnego podejścia do sprawy ludzi z Automasterklub, zawodnicy którzy wystartowali w zawodach wyrażali się bardzo pochlebnie o całej imprezie.

Czy to sukces ubiegłorocznego SKJS skłonił organizatorów rajdu Festiwalowego do włączenia Góry św.Anny do tegorocznej edycji rajdu?-Bardzo możliwe.

Problematyczny jest jednak termin całej zabawy, gdyż Rajd Festiwalowy rozgrywany jest zaledwie tydzień przed SKJS Góra św.Anny stąd decyzja o odwołaniu/zmianie terminu imprezy.

facebook/Opolski Samochodowy Puchar Rajdowy komentuje sytuację tak:

Informujemy, że III Runda OSPR na Górze Świętej Anny zaplanowana na 12 czerwca zostaje odwołana.
Decyzję tą podjęliśmy z trudem ale uważamy ją za jedyną możliwą w zaistniałej sytuacji. Aby nie pozostawić niedomówień chcemy podzielić się powodami tej decyzji.
Otóż należy zacząć od tego, że byliśmy pierwszym klubem w Okręgu Opolskim, który opublikował kalendarz imprez na 2021 rok. Po zeszłorocznym sukcesie i powrocie po kilkunastu latach na trasę na Górze Świętej Anny wpisaliśmy tą imprezę do kalendarza na 2021 rok. Zatem wszyscy zainteresowani wiedzieli o terminie i miejscu III Rundy OSPR.
Jak zapewne wiecie tydzień przed naszą imprezą ma się odbyć Rajd Festiwalowy organizowany przez Automobilklub Opolski. Ku naszemu olbrzymiemu zaskoczeniu okazuje się, że jeden z odcinków specjalnych tegorocznego Rajdu Festiwalowego będzie przebiegał po trasie niemal identycznej na Górze Świętej Anny! Jako, że nie możemy w żaden sposób wpłynąć na zmianę trasy Rajdu Festiwalowego, a ponadto uważamy, że organizowanie imprezy tydzień po tygodniu na tej samej trasie nie ma sensu, podjęliśmy decyzję o odwołaniu III Rundy OSPR w planowanym przez nas pierwotnie terminie.
Nie oznacza to jednak, że z niej rezygnujemy, musimy przemyśleć nowy termin o którym poinformujemy najszybciej jak to możliwe. Aktualnie trwają przygotowania do kolejnej rundy OSPR. O szczegółach poinformujemy wkrótce.
Co do zachowania działaczy Automobilklubu Opolskiego, ocenę pozostawiamy Wam.
Maj 14th, 2021|Kategoria: Artykuły|

O Autorze:

Zostaw komentarz