Załogi Rallytechnology z czterema tytułami

Strona główna/Inne/Załogi Rallytechnology z czterema tytułami

W minioną sobotę, 19. grudnia, odbyła się Gala Sportu Samochodowego 2015. W warszawskim hotelu Sheraton zebrały się najlepsze załogi i zespoły, które rywalizowały w różnych odmianach sportów motorowych. Dla zespołu Rallytechnology, którego historia sięga roku 1997, był to niezwykle udany sezon.

Rok Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski liczył ponad 1000 kilometrów rywalizacji na odcinkach specjalnych ośmiu rajdów. Sezon rozpoczął Rajd Świdnicki-KRAUSE, po którym stawka zmagała się na próbach rajdów Karkonoskiego, Kaszub, Rzeszowskiego, Wisły, Nadwiślańskiego, Dolnośląskiego i Arłamów.

Wytrwała praca i świetna forma naszych zawodników pozwoliła na odebranie sporej ilości pucharów podczas wieczornej gali w Warszawie. Największym sukcesem pochwalić mogą się Łukasz Habaj i Piotr Woś. Załoga obsługiwana przez Rallytechnology wygrała mistrzostwa Polski w klasyfikacji generalnej, pokonując m.in. trzykrotnego mistrza Polski i uczestnika Rajdowych Mistrzostw Świata, Bryana Bouffiera. Habaj i Woś zwyciężyli także w klasie drugiej, a na koniec z rąk redaktorów Przeglądu Sportowego odebrali statuetki Wirtualnego rajdu Przeglądu Sportowego – za najlepszy wynik w wybranych siedmiu odcinkach specjalnych sezonu. Załoga wygrała trzy rajdy sezonu, na czterech kolejnych stając na podium.

Drugą załogą, która doskonale radziła sobie w minionym sezonie byli Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz. Duet jeżdżący w Peugeocie 208 R2 zdobył wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji 2WD (samochody napędzane na jedną oś), wygrywając swoją klasę pojemnościową (klasa 4) z przewagą ponad 40 punktów nad kolejnym duetem.

Rallytechnology prócz powyższych tytułów zdobyło także Mistrzostwo Polski w kategorii zespołów sponsorskich, co jest dla nas wielkim sukcesem. Poza startami w RSMP nasi zawodnicy rywalizowali także na trasach Rajdowych Mistrzostw Europy czy rajdów okręgowych. Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje za osiągnięte sukcesy i życzymy jeszcze lepszych wyników w roku 2016!