Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Trzecia edycja Rajdy24.pl Cup w Powiecie Suskim rozegrana zostanie w dwóch formach: Rally Sprintu i Konkursowej Jazdy Samochodem. Pierwsza z nich to nowość, której regulamin opublikowany przez Polski Związek Motorowy ujrzał światło dzienne dopiero w tym sezonie. Zapowiada się niezwykle ciekawa impreza, która charakterystyką przypominać będzie zbliżający się wielkimi krokami Rajd Rzeszowski.

Rally Sprint zostanie rozegrany na jednym odcinku specjalnym, pokonywanym w dwie strony. Łączna długość prób sportowych wyniesie 23,40 km, przy niespełna 200 kilometrach całkowitej długości trasy. Do zawodów mogą zgłosić się załogi o licencjach minimum RN, które podzielone zostaną na trzy klasy:

R 4WD (dla zawodników startujących samochodami klasy 2 z licencjami „R”),

RN 4WD (dla zawodników startujących samochodami klasy HR2 i OPEN N z licencjami „R” oraz dla zawodników startujących samochodami klasy OPEN N z licencjami „RN”) oraz

2WD (dla zawodników startujących samochodami z napędem 2WD, bez podziału na pojemność silnika, z licencjami „R” oraz „RN”).

Badanie kontrolne BK-1 przeprowadzone zostanie w Auto Serwis Jancarz w Suchej Beskidzkiej, ceremonia startu, mety oraz biuro rajdu w okolicy Estrady MAKOWIANKA w Makowie Podhalańskim.

Pierwszy odcinek specjalny, próba Rajdy24.pl (4,0 km), pokonywana będzie trzykrotnie: o 9:40, 10:58 i 12:16. Na godzinę 13:06 zaplanowano strefę serwisową, zlokalizowaną w okolicy dworca PKP w Makowie Podhalańskim. Po niej zawodnicy rywalizować będą na odcinku Maków Podhalański o długości 3,8 km (14:19, 15:52 i 17:25). Na 19:30 zaplanowano Ceremonię Mety i rozdanie nagród.

Podobny przebieg będzie miała formuła KJS, jednakże tutaj nie będzie wymagana licencja, a próby zgodnie z regulaminem będą mieć mniejszą długość (w tym przypadku 1,7 km). Łącznie załogi rywalizować będą na 10,2 km „oesowych”. PS 1/2/3 Rajdy24.pl rozegrane zostaną o 10:25, 11:43 i 13:01, a PS 4/5/6 Maków Podhalański o 14:54, 16:32 i 18:10.

Do zawodów może zgłosić się 40 załóg w Rally Sprincie oraz 40 w KJS.

Organizatorem zawodów jest Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie, imprezę wspiera agencja kreatywna GB Promotion. Wśród partnerów są: Autoserwis Jancarz, Blachdom Plus, RajdoweAkcesoria.pl, LitDrew.pl, TM VIA, Honda Kolaczek, House of Beer Kraków, NovumPack.

Partnerami medialnymi są Rajdy24.pl, rajdy.malopolska.pl, Rally and Race, Sucha24.pl, Małopolska Kronika Beskidzka, Beskidzka24.pl, miroslawjakala.pl.

Dokumenty:

Regulamin Uzupełniający KJS
Regulamin Uzupełniający Rally Sprint
Formularz zgłoszeń on-line
Instrukcja wysyłania zgłoszeń
Zgoda właściciela pojazdu
Karta OA/BK

źródło: http://rajdy24.pl