Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Organizatorzy Rajdu Barum (16-18.08), który w tym roku stanowi szóstą rundę mistrzostw Europy oraz Czech, zaprezentowali harmonogram rywalizacji. Załogi będą miały do pokonania piętnaście odcinków specjalnych o łącznej długości 219,63 km. Cała trasa rajdu mierzy 770,12 km.

Zmagania rozpoczną się w piątkowy poranek od odcinka treningowego i kwalifikacyjnego Pohořelice (4,40 km). Na wieczór tradycyjnie zaplanowano niezwykle widowiskowy superoes na ulicach Zlina (9,51 km).

Sobota będzie stała pod znakiem czterech powtarzanych oesów. Zawodnicy zmierzą się z próbami Březová (15,48 km), Semetin (11,55 km), Halenkovice (13,66 km) i Kostelany (12,70 km). Na niedzielę zaplanowano trzy dwukrotnie pokonywane oesy: Majak (8,15 km), Pindula (18,64 km) i Kašava (24,88 km).

Harmonogram Rajdu Barum 2019

Jedynkę od organizatorów otrzymali Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautov (C3 R5), za którymi ustawiono Łukasza Habaja i Daniela Dymurskiego (Fabia R5). Czołową piątkę listy uzupełniają załogi Ingram/Whittock (Fabia R5), Kopecky/Dresler (Fabia R5 Evo) oraz Mares/Hlousek (Fabia R5).

Z polskich załóg z auta klasy R5 skorzystają także Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Fabia). Łącznie na liście znalazło się 34 duety w autach klasy R5.

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek będą mieli dwóch rywali w Pucharze Abartha 124. Jan Chmielewski i Michał Majewski pojawią się w Peugeocie 208 R2, podobnie jak Wojciech Sójka i Mateusz Martynek. Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka powalczą w Pucharze Opla Adama.

Ponadto czterech zagranicznych kierowców skorzysta z aut polskich stajni. Rallytechnology wystawi Fabię R5 dla Antonina Tlustaka i Fabię R5 Evo dla Simona Wagnera. BTH Import Stal Rally Team awizowało zgłoszenie Tomasa Pospisilika w Skodzie Fabii R5, a GO+CARS GO+Eauto wystawi Opla Adama R2 dla Petra Semerada.

Lista Zgłoszeń

Wirtualna mapa rajdu