Valaska Rally ValMez 2020…wirtualnie

Strona główna/strefa Richard Burns Rally/Valaska Rally ValMez 2020…wirtualnie

Obecny rok za sprawą szalejącego koronawirusa nie jest łaskawy dla żadnej dziedziny sportu, ani nawet dla spokojnego i swobodnego funkcjonowania. Europejski stan pandemii przyczynił się do odwołania wielu rajdów w tym bardzo popularnego wśród Polskich kibiców ja i kierowców rajdu Kovax Valaska Valmez rozgrywanego zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy naszego kraju. Jednak organizatorzy wpadli na pomysł jak można przeciwstawić się przeszkodą które stanęły im na drodze w organizacji realnej imprezy… przenieśli swoje wydarzenie do wirtualnego świata! Tym sposobem właśnie dziś rusza oficjalny wirtualny1.KOVAX Valaska online Rally ValMez 2020!

Na liście startowej widnieje niemal 700 nazwisk!! Swój udział w zawodach zgłosili tacy zawodnicy jak Nikolay Gryazin czy dyrektor realnego rajdu Igor Drotar, z Polskich zawodników wystartuje m.in. Kacper Wróbleski,  Tomasz Zbroja i stały bywalec wirtualnych rozgrywek Hubert Laskowski, a to nie koniec szybkich kierowców z naszego kraju. Lista startowa 685 zgłoszeń –  Lista.

Rajd rozegrany zostanie poprzez Czeski plugin przy użyciu nieśmiertelnego symulatora Richard Burns Rally, startujący pokonają 8 odcinków specjalnych w pełni odwzorowanych tras znanych z rajdów w Czechach. Aby zostać sklasyfikowanym należy pokonać trasę w terminie 9-15 kwietnia więc zwycięzce poznamy dopiero po tygodniu rywalizacji. Zapraszamy do śledzenia zmagań „na żywo” w tym linku https://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=tour_res_feed&torid=3f71e281ef6046926f1cd865e986b2ce

#zostańwdomu i kibicuj naszym zawodnikom! Mamy jedynie nadzieję że rajdy w wirtualu to jedynie odskocznia od codzienności i chęć zabicia nadmiaru wolnego czasu a już niedługo ponownie będziemy mogli obserwować naszych ulubieńców na odcinkach specjalnych! Powodzenia dla Kacpra z np126pRT który startuje Lancerem evo IX )

O Autorze: