TW Dachy Comfix Rally Cup

Jesteśmy już po dwóch rundach 3 edycji TW Dachy ComFix Rally Cup!

Kolejna edycja wkracza na jeszcze wyższy poziom zaangażowania i zawodnicy rywalizować będą aż w 20 rundach! Podział na klasyfikacje Snow-Tarmac-Gravel MAster, oraz klasyfikacja generalna pozostają bez zmian. Zaplanowanych 20 rund rozegrają się na przestrzeni całego roku, a mistrzów poznamy dopiero 27 grudnia!

Pierwsza runda rozegrana na klasycznych, zimowych odcinkach RBR. Niespodziewanie padła łupem Mateusza Wojdy w Citroenie C3 R5, 25pkt za wygranie generalki i dodatkowe 4 punkty za 2 miejsce na Power Stage dało mu pozycję pierwszego lidera! Na drugim miejscu ukończył Benek Korzeniowski w POLO R WRC, zmniejszył nieco dystans wygrywając PS. 23 punkty po pierwszej rundzie. 3 miejsce padło łupem Vice mistrza klasy Np126p z poprzedniej edycji Janka Gorczycy Mitsubishi Lancer EVO IX R4, do 15 punktów dołożył 2 za PS!.

Druga runda ponownie przywitała zawodników śniegiem. Tym razem faworyci nie zawiedli i pokazali świetne tempo. Najszybszy były VW POLO R WRC, na pierwszym miejscu Benek Korzeniowski zdobywając komplet 30 punktów! Tuż za nim ukończył Mateusz Przyszlakowski 18+3pkt. Najniższy stopień podium trafił w ręce Jakuba Brodzickiego w C3 R5 15+1pkt. Co ciekawe czwarte miejsce zajął Damian Skupień mistrz klasy Np126p, jednak nie zdobył punktów na PS piąty na mecie Vice mistrz Np126p Janek Gorczyca dołożył 2pkt za PS i zdobył tyle samo punktów co Damian, obaj zainkasowali po 12 oczek!. Tak cieszymy się że najszybsi kierowcy utworzonej przez nas klasy walczą również w generalce 🙂

Podium po 3 rundach:
Benek Korzeniowski                53pkt
Mateusz Wojda                         37pkt
Janek Gorczyca                         29pkt
Pełne wyniki znajdziecie tutaj—–> KLASYFIKACJE

Kolejna runda zaplanowana jest w terminie 11-15.02 kontynuujemy tym samym rywalizację w SNOW MASTERS

Chęć startu należy zgłosić poprzez ENROLL na stronie rbr.onlineracing.cz
Link do 3 rundy—-> 3 runda SNOW

Link do 4 rundy—-> 4 runda TARMAC

Luty 2nd, 2021|Kategoria: strefa Richard Burns Rally|

O Autorze:

Zostaw komentarz