Szombierki Rally Cup 2021- 1 runda

Strona główna/Sprint/Szombierki Rally Cup 2021- 1 runda

Szombierki Rally Cup sie nie poddaje i rusza z kolejnym sezonem imprez na Bytomskim stadionie.

 

Inauguracja sezonu 2021 zaplanowana była na marzec, jednak przeciwności losu sprawiły że na pierwszą rundę musieliśmy poczekać aż do końca maja. Jednak aura oraz zawodnicy głodni szybkiej jazdy rekompensowali czas oczekiwania na inaugurację sezonu.

Pierwszy przejazd poleciał po suchym, jednak kolejne to już walka z deszczem i tu pazur pokazali bardziej doświadczeni zawodnicy.

Klasyfikacja generalna to walka o zwycięstwo załóg Wlazowski/Indyk, Chrzan/Musioł, Buchwałd/Buchwał wszyscy w Subaru Imprezach. Z walki do ostatniego przejazdu obronną ręką wyszli Wlazowski/Indyk którzy dzięki karze dla duetu Chrzan/Musioł awansowali na 1 lokatę wygrywając zawody o zaledwie 1,70s!! Buchwałd/Buchwałd niestety na ostatnim odcinku stracili szansę na dobry wynik spadając z 3 na 6 miejsce, za to na najniższym stopniu podium zawody ukończyła najszybsza „ośka”. Peugeot 206 załogi Mitko/Mitko podróżował w Bytomiu w niesamowitym tempie i do liderów stracili 7,66s, wygrywając również klasę K3.

Górecki/Hybiorz zajmując 7 miejsce w generalce wygrali klasę RWD Clasic
Plinta/Górniak dojechali na 11 miejscu w generalce wygrywając klasę K2
Hus/Czajda w generalce 15 miejsce jednak w klasie K1 kolejny raz okazali się bezkonkurencyjni- czas opuścić grono amatorów i może pójść w RO? Jak najbardziej tego życzymy!
Kunicki/Smółka zajmując 22 miejsce w generalce sensacyjnie wygrali klasę Markową 126p
Kukułka/Olszówka 25 w generalce, jednak wygrali klasę CENTO w której przed zawodami nie byli w gronie faworytów.

Wszystkim załogą gratulujemy osiągnięcia mety i pięknego tempa narzuconego w trudnych warunkach!

Kolejne zawody w Bytomiu już 27 czerwca, lada moment ruszą zapisy więc śledźcie profil facebook/bytomsrc tam się wszystkiego dowiecie.

Pełne wyniki 1 rundy WYNIKI

 
czerwiec 3rd, 2021|Kategoria: Sprint|Tagi: |

O Autorze:

Zostaw komentarz