Szombierki Rally Cup 2020- 1 runda

Strona główna/Sprint/Szombierki Rally Cup 2020- 1 runda

Szombierki NEVER GIVE UP!

Tak można by rozpocząć podsumowanie pierwszej rundy tegorocznej edycji Szombierki Rally Cup kilka dni przed rozegraniem inauguracyjnej rundy sezonu 2020 pisaliśmy o odwołaniu imprezy, a już kilka godzin później musieliśmy edytować swój wpis! Murem za organizatorami stanęli bowiem sami zawodnicy deklarując swój udział w imprezie nawet kosztem podniesienia wpisowego! W takich sytuacjach wraca wiara w pojęcie „Rajdowej rodziny” która zawsze się wspiera i trzyma się razem, choć ostatnimi czasy słabo to widać…

Tym sposobem w niedzielę 28 czerwca na teren wokół stadionu Szombierki Bytom ponownie zjechali miłośnicy sportów motorowych, aby rywalizować na ponad 2km trasie pokonywanej tym razem 5 razy. Na liście startowej znalazły się 53 załogi w tym aż 9 w naszej ulubionej klasie markowej 126p!

Szombierki jak zwykle nie były typową imprezą po placach i na trasie czekało na startujących wiele zdradliwych miejsc, a trasa została ustawiona w taki sposób, aby połączyć szybkość samochodów z techniką zawodników. Niestety nie wszystkim było dane dojechać do mety, na szczęście skończyło się jedynie na stratach w sprzęcie.

Najszybszą załogą w klasyfikacji generalnej jak i w klasie K3 okazali się Kamil Kawalec/Sebastian Krzyżowski. było to kolejne zwycięstwo Kamila w Bytomiu. Niektórzy nawet żartują że to właśnie On był przy budowie tych dróg i placów, bo zna tam każdy kamień 🙂

Teraz czekamy na termin kolejnej rundy tegorocznego pucharu o którym na pewno poinformujemy na naszej stronie. Mamy nadzieję że teraz żadne sprawy nie pokrzyżują planów organizatorów i motorsport w Bytomiu został odmrożony na stałe.

 

Lipiec 2nd, 2020|Kategoria: Sprint|Tagi: , , |

O Autorze: