Sukcesy w Świdnicy, nadzieje przed Mikołowem

Strona główna/Rajdy/Sukcesy w Świdnicy, nadzieje przed Mikołowem

Rozpoczął się sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Do Świdnicy zjechało ponad pięćdziesiąt załóg, które rywalizowały w pierwszej rundzie cyklu, 44. Rajdzie Świdnickim-KRAUSE. Na starcie stanęły także cztery samochody wystawiane przez zespół Rallytechnology, na czele z aktualnym Mistrzem Polski, Łukaszem Habajem.

Ford Fiesta R5 Evo Łukasza Habaja i powracającego na prawy fotel pilota Jacka Spentanego dobrze rozpoczął rajd, prowadząc po czterech odcinkach specjalnych. „Kapeć” na piątej próbie spowodował spadek na trzecią pozycję i konieczność odrabiania strat, które udało się nieco zniwelować, obejmując pozycję wiceliderów. – Końcówka zawodów była bardzo emocjonująca. Mocno przycisnął Kuba Brzeziński, odbierając Łukaszowi drugą pozycję. Na decydującej, przedostatniej próbie niestety nasz kierowca znalazł się poza drogą, uszkadzając zawieszenie, co uniemożliwiło dalszą jazdę. Łukasz nie może „odczarować” pecha tego rajdu. Na szczęście ubiegłoroczny sezon pokazał, że dalej było już tylko lepiej, na co bardzo liczymy również w tym roku – mówi szef zespołu Rallytechnology, Robert Gabryszewski.

Świetnie poradziły sobie za to duety jadące w Peugeotach 208 R2 wystawianych przez rybnicki zespół. Po czterech próbach zajmowały wszystkie trzy pierwsze miejsca klasyfikacji samochodów napędzanych na jedną oś. Niestety później Tomasz Gryc z Michałem Kuśnierzem „zwiedzali pobocze”, tracąc blisko trzy minuty i odpadając z walki o podium. Ostatecznie ukończyli zawody na piątym miejscu w swojej klasie. Rewelacyjnie za to do samej końcówki radzili sobie Dariusz Poloński z Grzegorzem Doboszem oraz Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem, tworząc niesamowity spektakl i jedną z najbardziej zaciętych walk w całym rajdzie. – Oba duety jechały na 100% możliwości. Choć przez większość rajdu prowadził Zbyszek, końcówka należała do Darka. Samochody bez najmniejszych problemów dowiozły duet Poloński/Dobosz na piątym miejscu klasyfikacji generalnej, tuż przez Gabrysiem i Natkańcem. Obie załogi stanęły także na pierwszych stopniach podium klas 2WD i 4. To wielki sukces, z którego jesteśmy bardzo dumni! – dodaje Gabryszewski.

Po Świdnickim nie ma czasu na odpoczynek. Już w najbliższy weekend ruszają Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska. W pierwszej rundzie, Rajdzie Mikołowsko-Żorskim, Rallytechnology wystawia cztery Peugeoty 208 R2. W klasie gość pojadą Tomasz Gryc z Michałem Kuśnierzem, Robert Mąsior z Łukaszem Bobrowskim oraz Przemysław Lizończyk z Maciejem Chrupcałą, natomiast w klasie RO R zadebiutują Arkadiusz Lechoszest z Pawłem Drahanem. Liczymy na Wasz doping!

Więcej informacji na www.rallytechnology.com oraz www.facebook.com/rallytechnology.

Kwiecień 21st, 2016|Kategoria: Rajdy|Tagi: , , |

O Autorze: