Rally Park Cup 2020 ZAKOŃCZONY!!

Strona główna/Sprint/Rally Park Cup 2020 ZAKOŃCZONY!!

Pierwsza edycja Rally Park Cup dobiegła już końca!

Cztery rozegrane rundy dały zawodnikom wszystko czego można oczekiwać od startów w rajdach. Dwie początkowe rundy rozegrane były w bardzo wysokich temperaturach, trzecia odsłona to jesienna mgła, a finał rozegrany przy opadach śniegu!

Czy ktoś mógłby się spodziewać że teren w Kaczycach może być jeszcze wykorzystywany na imprezy motor sportowe? Czy ktoś spodziewałby się że w czasach gdy amatorzy jadą rajdowe dystanse niewiele mniejsze niż RSMP teren placów połączonych drogami może zapełnić listę startową? Można powiedzieć że to dzięki przeklętemu przez wszystkich covidowi Kaczyce ponownie odżyły. Cztery rundy odbyły się bez żadnych problemów, szkoda jedynie zakazu wstępu kibiców na 2 z 4 rund, ale mimo tych zakazów emocji nie brakowało.

Finałowa runda odbyła się 29 listopada, poranek przywitał zawodników opadami śniegu. Niestety śniegu nie było aż tak dużo żeby osiadł na trasie. Mimo wszystko warunki do szybkiej jazdy były mega trudne i nie wszyscy poradzili sobie z bardzo szybką trasą.

Ostatnia pucharowa lista zgłoszeń liczyła 70 załóg!
Wielkim zaskoczeniem na mecie było zwycięstwo załogi Jaworski/Kubica HONDA CIVIC którzy w tych trudnych warunkach poradzili sobie z samochodami z napędem 4×4!!
Drugie miejsce to Mitsubishi Lancer EVO9 załogi Kożdoń/Golec +5,52s. Najniższy stopień podium należał do załogi Sikora/Sikora Renault Megane +8,46s.

Pełne wyniki można prześledzić tutaj—->WYNIKI

Klasyfikację generalną pucharu podliczył Ranking Śląskich Rajdów. KLASYFIKACJA ROCZNA

Organizatorzy stworzyli miejsce dla wszystkich maniaków rajdów, to tutaj każdy może sprawdzić swoje możliwości i porównać się ze stałymi bywalcami rajdów amatorskich. Krótko podsumowując całokształt pucharu można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć że organizatorom…UDAŁO SIĘ! Jest dobrze i oby tak zostało na dłużej!

Jednak jak się dowiedzieliśmy to jeszcze nie koniec emocji w Kaczycach w tym sezonie! Najprawdopodobniej 12 grudnia rozegrana zostanie 1 Barbórka Kaczycka! Jeśli jedziemy po terenie byłej kopalni sezon nie może się zakończyć bez tradycyjnej Barbórki! Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału, o wszystkim będziemy informować na bieżąco!

Grudzień 2nd, 2020|Kategoria: Sprint|Tagi: , , , |

O Autorze: