Rally Estonia 2020

Strona główna/Rajdy/Rally Estonia 2020

Ott Tanak nie daje żadnych szans rywalom na własnym podwórku!!

Debiut Rajdu Estonii w Mistrzostwach Świata nie mógł zakończyć się lepiej dla lokalnych kibiców. Lokalny matador, broniący tytułu mistrzowskiego Ott Tanak nie dał żadnych szans swoim rywalom i pewnie rozegrał rajd pod swoje dyktando. Za jego plecami uplasował się wracający do WRC Craig Breen który długo bronił się przed atakami Sebastiena Ogiera. Dwudniowy harmonogram najwyraźniej przypadł do gustu Irlandczykowi i po spokojnym ostatnim odcinku obronił się przed byłym Mistrzem Świata o 4,5s.

Największym pechowcem tego rajdu była załoga Kajetanowicz/Szczepaniak, broniąc 2 miejsca w klasie, na finałowej próbie ich Skoda Fabia została wręcz wystrzelona w powietrze na jednej z kolein utworzonych przez samochody WRC. Lot zakończył się dachowaniem w krzaki i niestety Polska załoga nie zameldowała się na mecie rajdu.

Drugi Polski duet Kołtuń/Pleskot ukończyli na 32 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Pełne wyniki rajdu dostępne na: e-wrc

Mistrzostwa nie zwalniają tempa i już w terminie 18-20.09 rozegrany zostanie Rajd Turcji.