Rajdowy Puchar Śląska po raz pierwszy w Kuźni Raciborskiej

Strona główna/News/Rajdowy Puchar Śląska po raz pierwszy w Kuźni Raciborskiej

Kuźnia Raciborska może kojarzyć się nam z wieloma rzeczami, ot chociażby z piękną przyrodą Cysterskiego Parku Krajobrazowego. O tym fakcie wie pewnie wielu ludzi na Śląsku. Ale czy Kuźnia Raciborska może się nam kojarzyć z motosportem? Jak się okazuje Kuźnia Raciborska nie tylko może, ale już powinna się kojarzyć z tą dziedziną sportu. Wszystko za sprawą działań władz tego miasta, które już od kilkunastu lat są współorganizatorami rajdów samochodowych. Rajdy samochodowe zagościły w Kuźni już wiele lat temu, gdy sport ten po upadku komunizmu stawiał na Śląsku swoje pierwsze kroki. Pierwsze amatorskie rajdy samochodowe w Kuźni już w tamtych latach cieszyły się sporym zainteresowaniem i przetrwały do dnia dzisiejszego.

Za sprawą wielu organizatorów i włodarzy miejskich, co roku w Kuźni Raciborskiej odbywał się jeden rajd samochodowy, który do dziś nosi nazwę Rajd o Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska W ciągu kilkunastu lat zmieniali się włodarze miasta i organizatorzy rajdu, ale ku uciesze miłośników motosportu rajdy w Kuźni są wciąż obecne i wzrasta też ranga tych zawodów. W tym roku Kuźnia będzie po raz pierwszy areną rajdowej walki Rajdowego Pucharu Śląska. W roku ubiegłym Rajdowy Puchar Śląska El-Instal gościł w takich miejscowościach jak Skoczów, Żywiec, Jastrzębie Zdrój, Gorzyce, Mszana oraz Hażlach. W tym roku RPŚ zagości pierwszy raz w Bielsku-Białej i Kuźni Raciborskiej, co pewnie ucieszy kibiców rajdowych mieszkających w tej części Górnego Śląska oraz Opolszczyzny, z której pochodzi też kilku startujących zawodników.

W Rajdowym Pucharze Śląska startują zawodnicy z różnych zakątków kraju, co świadczy o wysokim poziomie zawodów i jego popularności. Kuźnia Raciborska doskonale pamięta te pierwsze rajdówki, które pojawiały się podczas startów w latach ubiegłych, teraz nadszedł czas by kibice mogli podziwiać prawdziwe profesjonalnie wyposażone rajdówki. Na liście startowej rajdu zameldowało się wiele załóg podzielonych na różne klasy w tym klasa K4 z najmocniejszymi samochodami marki Subaru oraz Mitsubishi z napędem na cztery koła. To zawsze najbardziej oczekiwana klasa podczas każdego rajdu wśród kibiców. W tym roku, kibice Rajdu o Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska 2019 zaliczanego do RPŚ w tej jak i w innych klasach, będą mogli podziwiać aż kilkanaście załóg walczących o mistrza swojej klasy. Nie zabrakło też na liście ukochanej w Polsce klasy, w której będziemy mogli podziwiać rajdowe Fiaty 126p. Całe zawody składać się będą z startów aż w siedmiu klasach, które wynikają z pojemności skokowej silnika oraz typu przeniesienia napędu na oś.

Na liście zgłoszeń, którą opublikowano na stronie Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal zgłosiło się 110 załóg, z tych zgłoszeń wybrano 90 załóg które 31 marca zawitają w Kuźni Raciborskiej, by oficjalnie zainaugurować tegoroczny sezon. Mamy nadzieję, że zawody tej rangi ucieszą miłośników sportu w Kuźni Raciborskiej i sąsiednich miejscowości. Mamy nadzieję, że będzie to kolejne wspaniałe sportowe święto, które zafunduje mieszkańcom dużo sportowych emocji na świeżym powietrzu. Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców bez względu na wiek czy płeć.

Zapraszamy młodzież kochającą takie maszyny rajdowe jak Subaru Impreza oraz seniorów, którzy z westchnieniem podziwiają przejazd rajdowych „Maluchów”. Zapraszamy do śledzenia przed rajdem strony organizatora imprezy pod adresem rajdowypucharslaska.pl oraz portalu rajdowka.pl gdzie publikowane są wszystkie najważniejsze informacje o rajdzie.

Galerie Zdjęć

013_Super_Sprint_Zabi_Kraj_Daniel_Godzik.jpg Super Sprint Żabi Kraj
013_86_Stars_Show_3_Daniel_Godzik.jpg 86 Satrs Show 3
013_Szombierki_Rally_Cup_2019_Runda_2_Szymon_Wojcik.jpg Szombierki Rally Cup 2019 runda 2
013_Szombierki_Rally_Cup_2019_Runda_2_Daniel_Godzik.jpg Szombierki Rally Cup 2019 runda 2
043_Rajd_Nadwislanski_2019_Jakub_Rozmus.jpg Rajd Nadwiślański 2019
2019_Sternberk_Daniel_Godzik_013.jpg Šternberk 2019
043_XXVII_Rally_Vyskov_Daniel_Godzik.jpg XXVII Rally Vyškov
013_59_Rajd_Wisly_Daniel_Godzik.jpg 59 Rajd Wisły
013_Kopr_Cup_Daniel_Godzik.jpg 1. bodovaný závod seriálu Kopr Cup & Furt Bokem! Info v popisku
013_3_Runda_SMT_Daniel_Godzik.jpg 3 Runda SMT 2019-05-19
043_Rajd_o_puchar_wojta_gminy_Gaszowice_Daniel_Godzik.jpg Rajd o puchar wójta gminy Gaszowice 2019-05-12
013_Cala_Naprzod_dla_MarzenyDaniel_Godzik.jpg Cała Naprzód dla Marzeny
Super_KJS_Rajd_Tyski_Daniel_Godzik013.jpg Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska - Rajd Tyski
013_Rallysprint_Kopna2019_Daniel_Godzik.jpg Vančík Rallysprintu Kopná 2019
043_38_ KOWAX_Valasska_Daniel_Godzik.jpg 38. KOWAX Valašská rally ValMezz