Rajdowcy po raz kolejny zagrali dla WOŚP

Strona główna/Sprint/Rajdowcy po raz kolejny zagrali dla WOŚP

Po niedzielnej Moto Orkiestrze w Mikołowie pozostały już tylko ślady spalonej. Automobilklub Ziemi Tyskiej organizował ją już po raz drugi. Impreza odbyła się na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan w Mikołowie, a rajdowcy mieli swój udział w zebranych przez sztab mikołowski 54 tysiącach złotych.

Ideą Moto Orkiestry było połączenie pomocy i dobrej zabawy. Każdy, kto tylko przyjechał, mógł nie tylko wrzucić do puszki coś od siebie, ale także sprawdzić swoje rajdowe umiejętności. Na parkingu przed Centrum handlowym Auchan pojawiło się zarówno wielu zawodników, jaki i kibiców. Niektórzy zawodnicy podeszli do zadania bardzo poważnie i z ogromnym skupieniem starali się pokonać ustawioną przez organizatorów trasę. Niektórzy zaś potraktowali to jak dobrą zabawę i z radością kręcili się wokół beczek. Szczególne zainteresowanie wzbudziła grupa ADHD Rally Team. Oprócz tego uczestnicy Moto Orkiestry mogli przejechać się prawdziwym samochodem rajdowym oczywiście na fotelu pilota. Oprócz rajdowców, na placu pojawił się także wielokrotnie tytułowany Szymon Gembala, który pokazał wszystkim, jak powinno się jeździć na quadzie.
Ci, którzy nie mieli ochoty lub możliwości pobawić się w zawodników rajdowych, mogli oddać krew w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic (dzięki akcji udało zebrać się prawie 7 litrów krwi!). Dzieciom, które przyszły wraz z rodzicami na parking przez CH Auchan, organizatorzy rozdali opaski odblaskowe. Na koniec imprezy Mikołowskie Służby Ratowniczo-Gaśnicze zrobiły pokaz akcji ratowniczej.

Moto Orkiestra była nie tylko okazją do pomocy i dobrej zabawy, ale także pewną formą podziękowania dla firm współpracujących z organizatorami Rajdu Mikołowskiego – Proform, Avia – oleje i smary oraz Ibudhaus – producenta domów mieszkalnych, a także sędziów i młodzieży zaangażowanej w działalność Automobilklubu Ziemi Tyskiej.
Zdjęcie i filmy z imprezy można zobaczyć na: facebook.com/rajdmikolowski Kolejną imprezą, która odbędzie się w Mikołowie będzie już 4 Rajd Mikołowski.

wospmikolowpromofoto

Styczeń 15th, 2015|Kategoria: Sprint|Tagi: , |

O Autorze: