Rajd Wisły 2020… Odwołany!

Strona główna/Rajdy/Rajd Wisły 2020… Odwołany!
Po opublikowaniu nowego, skróconego kalendarza RSMP otrzymaliśmy komentarz z zapytaniem, co z rajdem Wisły jeśli wtedy ma zostać rozegrany Rajd Świdnicki?
Wysłaliśmy zapytanie do organizatora Rajdu Wisły, Automobilklubu Śląskiego i niestety ku naszemu wielkiemu rozczarowaniu otrzymaliśmy wiadomość z poniższym oświadczeniem:
Oświadczenie organizatora.
Automobilklub Śląski informuje, że wskutek podjętej w czwartek, 14 maja 2020 roku,  przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego uchwały zmieniającej kalendarze cykli mistrzowskich sezonu 2020, zostaliśmy pozbawieni możliwości rozegrania 66 edycji Rajdu Wisły, rundy RSMŚL,
ponieważ w planowanym terminie 2-3 października 2020 r. został wpisany Rajd Świdnicki, runda RSMP.
To oczywiście oznacza, że mający tak długą tradycję i lubiany przez zawodników oraz kibiców–Rajd Wisły–
w tym roku się nie odbędzie.
Z ogromnym żalem i niedowierzaniem dowiedzieliśmy się od osób trzecich (!) o tej zmianie. Nikt z władz związku, jak również z GKSS, nie raczył się skontaktować z organizatorami tego rajdu przed podjęciem tak znaczącej dla sportu samochodowego decyzji.
Mamy oczywiście świadomość ważności i hierarchii poszczególnych cykli, ale przecież nie tak załatwia się ważne kwestie, tym bardziej w sytuacji, kiedy wiele przedsięwzięć przygotowawczych do tego rajdu zostało już
podjętych, a środków finansowych zostało wydanych!!
Zdajemy sobie w pełni sprawę z panującej obecnie sytuacji, która dotknęła nasz kraj i praktycznie cały świat, ale epidemia i stan, który obecnie trwa, nie zwalnia nikogo od zachowania ogólnie przyjętych zasad i procedur. Mam tu na myśli także uczciwość, szacunek dla innych, zwykłą przyzwoitość i zasady kultury.
Jako prezes jednego z najstarszych automobilklubów w Polsce, chcę stanowczo sprzeciwić się takim metodom działania, które ratując jednych rujnują i niweczą wysiłek innych. Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego nikt z władz ZG PZM czy GKSS nie skontaktował się z organizatorami rajdu!! ani z Prezesem liczącego 95lat klubu i nie przedstawił nowych decyzji, które w zasadzie niweczą cały nasz wysiłek i przygotowania do 66. Rajdu Wisły.
Ta decyzja w dobitny sposób pokazuje, że obecnie (nie tylko w sytuacji pandemii) brakuje jakichkolwiek rozmów czy konsultacji z okręgami czy samymi klubami.
Mimo, że wiele osób docenia nasze działania dla PZM oraz dla dobra naszego sportu, po raz kolejny zostaliśmy potraktowani marginalnie i przedmiotowo!!.
A tak się po prostu nie postępuje!!!!!.
Andrzej Szkuta
Prezes Zarządu
Automobilklubu Śląskiego
Jest to dla nas jako fanatyków rajdów bardzo przykra informacja i liczymy że Rajd Wisły wróci kiedyś na swoje miejsce, czyli do kalendarza RSMP i wtedy tego typu problemy nie będą miały miejsca. Na razie jednak wciąż widać jak ciężko jest zorganizować imprezę pod szyldem PZM…
Maj 19th, 2020|Kategoria: Rajdy|Tagi: , |

O Autorze: