Np126pTeam przed 3 Skoczowski Rally Sprint

Strona główna/Sprint/Np126pTeam przed 3 Skoczowski Rally Sprint

Kolejna runda Rajdowego Pucharu Śląska zbliża się wielkimi krokami! Zawodnicy wrócą na tereny Śląska Cieszyńskiego i dzięki gościnności Gminy Skoczów zmierzą się w „3 Skoczowski Rally Sprint”. W poprzednim sezonie organizatorzy dwukrotnie zdecydowali się na formułę rally sprintu (Skoczów i Łodygowice) w tym sezonie rally sprint organizowany jest po raz pierwszy. Jeden odcinek specjalny, 25 kilometrów jazdy na czas, strefa serwisowa zlokalizowana w „Skansen Ochaby” ul.Rodzinna w Ochabach.

Na tydzień przed startem imprezy na liście zgłoszeń zameldowało się 70 załóg w tym pełny skład Np126pTeam! Pełna nasza piątka walczyła jedynie w pierwszej rundzie tegorocznego pucharu w Kuźni Raciborskiej. Największą naszą nadzieją na punkty jest start dwóch przedstawicieli w klasie Markowej 126p. Liderzy klasyfikacji Daniel Opioła/Dominika Grabowska postarają się powtórzyć wynik sprzed roku kiedy wygrali rajd dzieląc się wygranymi odcinkami 2:2 z naszym drugim reprezentantem Piotrkiem Filapkiem, który musi się postarać odczarować Skoczowski odcinek po zeszłorocznym pechu i dojechaniu na 5 miejscu w klasie.

Na odcinki po krótkiej przerwie powraca nasza siła klasy K3 w Nissanie Sunny wystartuje Dawid Holeksa i Grzegorz Szkucik. Będą rywalizować z 14 rywalami w klasie. Zadanie nie będzie proste jednak nasz duet pokazał już w tym roku że potrafi walczyć! Pierwszy raz w klasie K1 wystartują debiutujący Hondą Civic w Pucharze Śląska Rafał Marzec/Marcin Naworol. Mimo braku doświadczenia na odcinkach drogowych pokazali już swoje tempo w zawodach w Bytomiu. Liczymy na czystą jazdę która może zaprocentować zdobyczą punktową. Ostatni z naszych reprezentantów Marcin Biernat/Alicja Biernat tym razem wystartują na początku stawki gdyż trasę otwierać będzie klasa CENTO. Po solidnym występie w Gorzycach załoga obiecuje walkę o duże punkty i ostry atak od samego początku!

Jako team wciąż liczymy się w walce o mistrzostwo, więc szczerze wierzymy w mocne tempo naszych załóg i mamy nadzieję że wszyscy po wakacyjnej przerwie będą mogli spotkać się na mecie 4 rundy Rajdowego Pucharu Śląska!!

O Autorze: