Marzec/Naworol wygrywają Festiwalowy SKJS

Strona główna/prasówki załóg/Marzec/Naworol wygrywają Festiwalowy SKJS

Rafał Marzec i Marcin Naworol wygrali w K1 SKJS Rajd Festiwalowy!

 

Świetnym wynikiem w pierwszej rundzie Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska mogą się pochwalić Rafał Marzec i Marcin Naworol. Debiutując Hondą Civic w formule SKJS wygrali rajd w klasie K1 i można powiedzieć że dosłownie wyszarpali to zwycięstwo na ostatnim odcinku wyprzedzając 2 załogę na mecie o zaledwie 0,5s

Oto jak podsumowują swój start w Rajdzie Festiwalowym:

Był to nasz debiut na trasach RSMŚL więc nie wiedzieliśmy do końca czego możemy spodziewać się tak po konkurencji jak i po samym rajdzie. Po zapoznaniu w sobotę okazało się jednak, że trasy są wymagające, ale dość „na odwagę”, a sama organizacja rajdu perfekcyjna i przyjazna, co spowodowało zanik jakichkolwiek wątpliwości. Szybkie BK, kilka poprawek i wieczorem odbył się prolog.
Z racji tego, że nie był on dla Pucharu liczony do klasyfikacji końcowej, to postanowiliśmy nie atakować i oszczędzać tak siły jak i samochód na niedzielę, kiedy odbywało się prawdziwe ściganie.
Niedziela zaczęła się od odcinka Superjedynki i jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że Piotrek Wołowiec włożył nam 5,3 sekundy. Wtedy zapadła decyzja o znacznym zwiększeniu tempa i odrabianiu strat, które skutecznie malały aż do odcinka nr 4. Wyszliśmy na prowadzenie i zyskaliśmy 2 sekundy przewagi nad konkurencją. Kiedy sytuacja wydawała się dość stabilna i byliśmy pewni, że wystarczy utrzymać to tempo żeby wygrać, to nasi rywale zaatakowali na kolejnym odcinku i okazało się, że przed finalnym oesem rajdu mamy 0,2 sekundy straty do pierwszego miejsca. Zdecydowaliśmy dać z siebie wszystko i wyjąć tę klasę.
Jak okazało się na mecie, czas, jaki zrobiliśmy był lepszy od załogi nr 133 o jedyne 0,7s!! Co dało nam zwycięstwo w klasie 1 o 0,5s!!
Tak wywalczone 🥇🏆 jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące!
Bardzo dziękuję wszystkim, bez których nie udało by się wystartować i wygrać tej imprezy oraz organizatorom, którzy zrobili kawał na prawdę dobrej roboty.
Kolejna runda pucharu rozegrana zostanie podczas rajdu Małopolskiego 30-31 lipca. Zapraszamy do kibicowania!
czerwiec 11th, 2021|Kategoria: prasówki załóg|Tagi: , , , |

O Autorze:

Zostaw komentarz