Klasyfikacja zespołowa w Rajdowym Pucharze Śląska – np126pTEAM

Strona główna/Sprint/Klasyfikacja zespołowa w Rajdowym Pucharze Śląska – np126pTEAM
Do naszego zespołu staraliśmy się dobierać załogi pod względem umiejętności jak i chęci współpracy z naszym portalem Np126p.pl początkowo utworzył się mały dream team. Niestety plany życiowe często mijają się z planami rajdowymi i takim nieszczęsnym sposobem z teamu odpadły załogi Telega/Wlach Telega rallyteam, oraz Cieślar/Polok Jakch rallyteam. Jako że ilość Fiatów 126p w naszym zespole musi się zgadzać dołączył do nas znany wszystkim Piotr Filapek! Start w pierwszej rundzie do samego końca nie jest pewny jednak nazwisko widniejące na liście zgłoszeń do rajdu w Kuźni Raciborskiej daje nam nadzieję na sukces w walce z samochodem by na starcie zjawił się w stanie perfekcyjnym! Bardzo dziękujemy Piotrkowi za chęć dołączenia do zespołu, oraz jego sponsorom za wspieranie szalenie szybkiego kierowcy, a są nimi:
Qubeimport.pl http://qubeimport.pl/
Np126p.pl
W miejsce Mariusza poszukiwania trwały nieco dłużej, aż trafiliśmy do Bieda rally team w składie Rafał Marzec/Marcin Naworol. Bardzo pozytywna załoga której głównym celem będzie motywowanie kolegów z teamu swoim humorystycznym podejściem do rajdów, wolą walki i dobrym tempem które mamy nadzieję powróci po wypadku w sezonie 2017! Do momentu dzwona startowali Fiatem Seicento i spokojnie rywalizowali z najszybszymi załogami w klasie, rok 2018 to bardziej sezon testowy dla Fiata Cinquecento i dorym wynikom nieco przeszkadzały awarie. Zapraszamy na profil FB: https://www.facebook.com/biedarallyteam/
W pierwszej rundzie Rajdowego Pucharu Śląska wystartujemy w komplecie 5 załóg. 2 w klasie Markowej 126p, 1 w K3 i 2 w CENTO http://www.rajdowypucharslaska.pl/sign-list/15
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym zawodnikom!!

 

Z roku na rok Rajdowy Puchar Śląska rozwija się w ekspresowym tempie. Standardem stały się długie i wymagające odcinki, relacja live, wyniki online, eventy towarzyszące i oczywiście piękne hostessy jak na rajdzie Barum 🙂  . Po zakończeniu sezonu 2018 organizator nie spoczął jednak na laurach i rozpoczął rozwój swojej strony internetowe. Wszystko zaczęło się od szaty graficznej, później doszły konta zawodników i zgłoszenia online za pośrednictwem strony rajdowypucharslaska.pl.

Największą nowością tego sezonu jest jednak utworzenie klasyfikacji zespołowej. Regulamin tej rywalizacji jest prosty, zespoły składają się z 3-5 załóg rywalizujących w RPŚl każda załoga zbiera punkty wg klasyfikacji w swojej klasie, lecz do teamu punktują 2 najlepsze załogi.

Oczywiście takie wyzwanie nie mogło nas ominąć i dość szybko stworzyliśmy np126pTEAM! Jako że jest to rywalizacja sportowa postanowiliśmy stworzyć mały „Dream Team” zapraszając załogi, które walczą o najwyższe lokaty w swoich klasach.

Jako team mający w swojej nazwie magiczne „126p” cieszymy się że dołączyli do niego zawodnicy z klasy markowej. Daniel Opioła/Dominika Grabowska startujący w klasie markowej jako Opioła Rally Team. W sezonie 2018 zostali Oni V-ce mistrzami w swojej klasie ulegając o zaledwie 4 punkty załodze Rafał Telega/Jarmila Wlach czyli Telega Rally Team, których naturalnie również zaprosiliśmy do współpracy i ku naszemu zadowoleniu obie załogi bez wahania przyjęły nasze zaproszenia! Mamy więc 2 mocne „maluchy”.

Szukając dalej trafiamy do klasy CENTO gdzie do rywalizacji powraca zdobywca 3 miejsca w sezonie 2017 Marcin Biernat. Na fotel pilota po roku przerwy wraca Alicja Biernat. Już w debiucie BBB rally team na 6 rundzie RPŚl 2018 walczyli o wygraną w klasie niestety plany pokrzyżowała awaria. Tu jednak możemy cicho liczyć na wyniki w top3 a nawet możliwe wygrane rajdy.

W K2 barwy np126pTEAM reprezentować będzie Mariusz Cieślar pilotowany przez Jacka Poloka. Mariusz zaledwie o 1 punkt przegrał rywalizacje o podium w klasie w sezonie 2018. Wiemy że gdyby nie poważny wypadek w Mszanie na pewno byłby klasyfikowany jako 3 lub może nawet 2 kierowca w K2 gdyż do 2 miejsca zabrakło zaledwie 6 punktów!! Bardzo szybki kierowca z potencjałem do wygrania w swojej klasie!

W klasie K3 reprezentować nas będzie zawodnik bardzo szybkiego Nissana Sunny. Dawid Holeksa pilotowany przez Grzegorza Szkucika mamy nadzieję że okażą się „czarnym koniem” w K3 w nowym sezonie! Bardzo szybka załoga której w 2018 roku zabrakło nieco doświadczenia w nowym aucie, a mimo to zajęli 4 miejsce w klasyfikacji rocznej! Bardzo solidna szybka i agresywna jazda na 100% eksploduje dobrymi wynikami, solidna podstawa punktowa i możliwość walki o podium w każdych warunkach może okazać się kluczowa w walce zespołowej.

Tak pokrótce prezentuje się nasz np126pTEAM wybraliśmy takich zawodników którzy naszym zdaniem godnie będą nas reprezentować,a naszym celem jest wygrana w klasyfikacji zespołów, bo przecież po to powstał ten puchar! Zdrowa rywalizacja miejmy nadzieję pozytywnie wpłynie na rozwój całego RPŚl oraz wszystkich załóg.

Na zakończenie zapraszamy wszystkich do kibicowania załogom startującym w RPŚl gdyż jak ostatnio usłyszałem „Kwintesencją rajdów nie są pędzące po odcinkach R5 za miliony, a samochody prawdziwych pasjonatów, dla których rajdy to bardziej styl życia niż prestiż” K.L.

O Autorze: