Klasa RETRO na torze Fiata – fiaty 126p

Strona główna/Sprint/Klasa RETRO na torze Fiata – fiaty 126p

Pojawiło się kilka szczegółów wymagań klasy RETRO w której mogą być klasyfikowane fiaty 126p. Przypominamy w tej klasie dopuszcza się samochody homologowane lub wyprodukowane przed 31.12.1990, a także polskie samochody tj. Polonez, Fiat126p i Fiat 125p bez względu na rok produkcji. Dopuszczone zostaną tylko samochody z silnikami pochodzącymi z wersji fabrycznych lub homologowanych przez FIA lub PZM. Już teraz udało się ustalić co to tłumików typu Breda. Bredy nie będą dopuszczone, norma na fiacie to 93 db. Dozwolona dokładka typu motocyklowego.

Tak rozumiane to co na zdjęciu powyżej. Tutaj https://youtu.be/lAyC5hhESK8 wideo jak to brzmi podczas zawodów Maluch Trophy u Pawła Kopacza. Od odstępstw nie ma mowy zważywszy na problemy lokalnej społeczności skarżącej się na hałas.

Co tyczy się przeróbek w silnikach czy stosowania gaźników motocyklowych tu najważniejsze jest żeby był to maluchowski silnik także wydaje się że wachlarz modyfikacji jest szeroki. Dopuszczano moją być hamulce tarczowe. klatka nie będzie wymagana jak do tej pory w regulaminie jeśli będzie musi być zgodna z załącznikiem J. Fotele również mogą być seryjne (nie wymagane kubły), wiadomo jednak, że wszystko musi mieć ręce i nogi a fotel musi mieć zagłówek.  Auta z  elementami z tworzyw automatycznie lądują w klasie OPEN.

Marzec 2nd, 2021|Kategoria: Sprint|Tagi: , |

O Autorze:

Zostaw komentarz