Klasa CENTO TYCHY FINAŁ

Strona główna/Sprint/Klasa CENTO TYCHY FINAŁ

W minioną niedzielę zakończył się sezon Samochodowych Mistrzostw Tychów. Na finałową rundę zgłosiło się aż 80 załóg. W klasie CENTO wystartowało 17 ekip. Na starcie nie zabrakło najszybszych w tym sezonie Wojciecha Najgrodzkiego i Krzysztofa Wadasa, którzy do samego końca walczyli o tytuł. Zawody składały się z 5 przejazdów jednej konfiguracji trasy jak przystało na jesienne zawody pogoda nie pozwoliła nudzić się zawodnikom i przyszło im walczyć w deszczowych warunkach.

Pierwszą próbę najszybciej pokonała załoga Grabowski/Borkowy Fiat CC wyprzedzając kolejne CC Najgrodzki/Matusik o zaledwie 0,17s podium uzupełnili Wadas/Goniewicz Fiat SC.

Kolejna próba to atak Wadasa który wyprzedził Najgrodzkiego o 0,91s i w tej samej kolejności ułożyła się klasyfikacja po 2 odcinkach, trzeci czas na 2 próbie wykręciła załoga Pawłowski/Najgrodzki i tracili już tylko 4,27s do zamykającego czołową trójkę Grabowskiego.

OS 3 i 4 to popis Pawłowskiego który wygrał oba przejazdy, za jego plecami bój o tytuł mistrzowski toczyli Wadas z Najgrodzkim wymieniając się pozycjami na podium, po 4 próbach na czele klasyfikacji znajdował się Krzysztof Wadas wyprzedzając Adama Pawłowskiego o 2,92s podium zamykał Wojtek Najgrodzki tracący zaledwie 0,03s do drugiego miejsca! w walce mógł się liczyć jeszcze jedynie Olaf Grabowski zajmując 4 miejsce ze stratą 5,81s, kolejne pozycje to już strata ponad 20s do lidera.

Decydujący 5 odcinek rozgrywany w deszczu, Wadas walczy z awarią skrzyni biegów i brakiem opon deszczowych zajmuje dopiero 4 miejsce, 3 na finałowej próbie dojeżdża Grabowski, 2 melduje się Pawłowski a ostatni OS jak i ostatnią rundę wygrywają Najgrodzki/Matusik zostając mistrzami w klasie CENTO 2019!! Różnica pomiędzy 1 i 2 miejscem to zaledwie 0,42s co chyba najlepiej obrazuje jak niewielki problem może zaprzepaścić pracę włożoną w cały sezon.

Gratulujemy wszystkim startującym i zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach na Torze Fiata w Tychach.

Pełne wyniki 8 rundy 2019

Wyniki

fot. Daniel Godzik

Listopad 23rd, 2019|Kategoria: Sprint|Tagi: , , |

O Autorze: