Klasa CENTO Szombierki Rally Cup 4 runda

Strona główna/Sprint/Klasa CENTO Szombierki Rally Cup 4 runda

Finałowa runda Szombierki Rally Cup 2019 rozegrana została 17 listopada w klasie CENTO zgłosiło się 13 załóg na czele z liderem klasyfikacji Mateuszem Marczykiem. Zawodnicy mieli do pokonania 4 przejazdy ok 2km próby przy stadionie Szombierki Bytom. Atrakcyjności miał dodać przejazd przez koronę stadionu, który okazał się jednak iście offroadową przeprawą i kilka załóg tam zakończyło swój udział w zawodach m.in. Szymon Dawidów, który jest bardzo mocnym zawodnikiem klasy CENTO w tym sezonie zaliczył potężnego dzwona na OS2.

Zawody najlepiej rozpoczął Marczyk wyprzedzając Henkela o 1,3s podium uzupełnił Mysza, który świetnie radził sobie w tym roku na torze Fiata w Tychach.

OS2 nie przynosi zmian w klasyfikacji podium było kopią tego co oglądaliśmy na OS1 a przewaga lidera wzrosła do zaledwie 1,9s z rywalizacji odpada Dawidów po wspomnianym wcześniej dzwonie na koronie stadionu.

OS3 wygrywa Mysza przed Marczykiem i Henkelem różnica pomiędzy 1 i 2 miejsce wynosiła zaledwie 2,3s lecz jazda Marczyka była na tyle pewna że jego wygrana wydawała się niemal pewna, rajdy to jednak sport nieprzewidywalny i na ostatnim odcinku rozgrywanym w ciemnościach Mateusz notuje dopiero 3 czas spadając nie tylko za Henkela ale na 2 miejsce awansuje jeszcze Mysza! 4 miejsce zajmuje Smolana a 5 Biernat tu straty są już jednak spore odpowiednio 38,2s i 48s co pokazuje jak mocne tempo prezentowała najlepsza trójka tych zawodów.

Do mety dodarło 10 załóg w cento. Gratulujemy wszystkim walki do końca i zapraszamy na sezon 2020!!

fot. Daniel Godzik

Listopad 23rd, 2019|Kategoria: Sprint|Tagi: , |

O Autorze: