Klasa CENTO Silesia powraca!

Strona główna/News/Klasa CENTO Silesia powraca!

Na początek zajmę się tematem klasy CENTO w Rajdowym Pucharze Śląska. Jak na razie rozegrane zostały cztery rundy pucharu, a frekwencja w klasie nie spadała poniżej 10 załóg, do zakończenia rywalizacji pozostały dwie rundy 24.11 oraz finał dopiero w połowie grudnia.

Sezon 2019 od samego początku był bardzo emocjonujący, a z czołowych zawodników CENTO na Śląska brakuje jedynie Pawła Matusika, na trasy po przerwie powrócił Mateusz Marczyk mistrz z sezonu 2017, oraz II-vce mistrz z 2017 roku Marcin Biernat, do walki w obronie mistrzostwa z poprzedniego sezonu staje Marcin Stefanik który ponownie pokazuje świetne tempo.

1 runda Kuźnia Raciborska powrót załóg po przerwie niestety kolejny raz głównym problemem były awarie techniczne i w niektórych przypadkach brak wyczucia tempa i samochodu, mocne otwarcie i wygrana Marczyka przed Stefanikiem, tego mogliśmy się spodziewać jednak sporym zaskoczeniem może być 3 miejsce na którym zameldował się Jakub Pyzia który po nieudanym poprzednim sezonie pokazał świetne tempo na otwarcie sezonu.

2 runda rozegrana w Gaszowicach przywitała załogi bardzo trudnymi warunkami pogodowymi i przez całe zawody załogi podróżowały w deszczu, tu ku zaskoczeniu wielu osób najlepiej poradził sobie podróżujący spokojnym tempem dopiero uczący się jazdy w Cento Krzysztof Henkel, drugie miejsce zajął Tomasz Kubica a podium uzupełnił Marczyk umacniając się na pozycji lidera w klasyfikacji sezonu.

3 runda to najdłuższy rajd w sezonie, dwudniowa impreza w Gorzycach i Godowie. Na zawodników czekały dwa dni i ponad 70km ścigania, tu oprócz umiejętności liczył się sprzęt i niestety ten zawiódł Marczyka oraz Henkela. Najlepiej na szybkich trasach poradził sobie Stefanik, drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Szymon Dawidów i Damian Skupień moim zdaniem dwa czarne konie tej imprezy!! Stefanik dosłownie znokautował rywali i wygrał aż o ponad 46s! pomiędzy 2 a 3 miejscem różnica wyniosła zaledwie 0,55s!

4 runda to Skoczowski rally sprint, dla odmiany ta runda była jak na razie najkrótszym rajdem w sezonie i zorganizowana została na jednym odcinku specjalnym, dla nas najważniejszą informacją była lista startowa! Pierwszy raz w historii pucharu klasa CENTO wystartowała jako otwierająca rajd i zawodnicy ruszyli z numerami od 1 !! Najszybszy ponownie okazał się Stefanik jednak na OS1 i OS2 mocno po piętach deptał mu Biernat trzymając różnicę zaledwie 3s na odcinku, podium uzupełnił Dawidów który na OS2 zajął 2 miejsce w klasie wyprzedzając Biernata zaledwie o 0,1s niestety OS1 i 3 nie poszły po jego myśli i musiał zadowolić się najniższym stopniem podium.

Tak w mocnym skrócie wyglądał dotychczas sezon 2019. Jak na razie najbliżej kolejnego tytułu jest Marcin Stefanik z 33pkt na koncie, 2 miejsce zajmują Mateusz Marczyk i Marcin Biernat z 16pkt, kolejne miejsca to Krzysztof Henkel 15pkt oraz Szymon Dawidów 14pkt. Finałowe rundy zapowiadają się niezwykle emocjonująco i jak na razie nikt nie może być pewny końcowego sukcesu, gdyż rywale na pewno tanio skóry nie sprzedają!

Klasyfikacja oraz wyniki znajdują się na stronie organizatora rajdowypucharslaska.pl/wyniki

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu fb https://www.facebook.com/KlasaCENTOSilesia/?ref=bookmarks

Kolejnym razem zajmiemy się Samochodowymi Mistrzostwami Tychów które swój finał mają 10 listopada, następnie finałowa runda rozegrana zostanie również w Szombierki Rally Cup 17 listopada.

Listopad 3rd, 2019|Kategoria: News|Tagi: |