Klasa CENTO Rajdowy Puchar Amatorów podsumowanie

Strona główna/News/Klasa CENTO Rajdowy Puchar Amatorów podsumowanie

Rajdowy Puchar Amatorów został utworzony w miejsce Rajdowego Pucharu Rajdówka.pl plan zakładał 5 rund rozgrywanych na terenie Subregionu zachodniego Województwa Śląskiego niestety ostatecznie rozegrane zostały zaledwie 3 z nich. Na wzór innych pucharów na Śląsku organizator zadbał również o zorganizowanie klasy CENTO, jak się okazało klasa ta była strzałem w „10” zawodnicy odwdzięczyli się organizatorom regularnym zgłaszaniem się do zawodów.

Fot: Jakub Tuszyński

Do pierwszej rundy rozegranej w Gaszowicach zgłosiło się 8 załóg na czele z Mateuszem Marczykiem mistrzem klasy CENTO w Rajdowym Pucharze Śląska 2017. Rajd w Gaszowicach okazał się bardzo trudnym wyzwaniem i na mecie po 8 odcinkach specjalnych zameldowały się jedynie 4 załogi!! Wygrała załoga Pawłowski/Kocur w Fiacie Cinquecento, drugie miejsce zajęli Skupień/Smusz Fiat Seicento najniższy stopień podium należał do zalogi Uchyla/Budny Fiat Seicento.

Fot: Jakub Tuszyński

Na drugą rundę zawodnicy wybrali się do Kuźni Raciborskiej gdzie czekało na nich również 8 odcinków specjalnych. Do zawodów w CENTO zgłosiło się 11 załóg. Na starcie zabrakło lidera klasyfikacji po 1 rundzie. Piękną walkę rozegrali między sobą Krzywdziak oraz Grodziński w Fiatach Seicento wymieniając się wygranymi na poszczególnych odcinkach, niestety rajdy pokazały jakim mogą byc brutalnym sportem i na ostatnim OS Krzywdziak spadał z fotela lidera na 4 miejsce!

Fot: Jakub Tuszyński

Zawody wygrali Grodziński/Kania drugie miejsce zajęli Skupień/Smusz a najniższy stopień podium należał do załogi Michalik/Stępień

Trzecia i jak się później okazało finałowa runda rozegrana została w miejscowości Lubomia. Teren który w przyszłości stanie się zbiornikiem wodnym przywitał zawodników iście księżycowym krajobrazem i nieprzypadkowo odcinek został nazwany „Prypeć” całkowicie wyludniony teren pozwolił na zorganizowanie 8 kilometrowego odcinka, który rozegrany został w 4 pętlach. Do zawodów ponownie zgłosiło się 11 załóg w CENTO. Długi i wyboisty odcinek dał ostro w kość i na mecie zameldowało się zaledwie 6 załóg najlepsi okazali się ponownie Grodziński/Kania wyprzedzając Skupień/Smusz o zaledwie 1,5s! Podium uzupełnili Michalik/Stępień

Fot: Jakub Tuszyński

Po wielu kłopotach w sezonie 2018 organizator zapowiada sporo zmian, więc mocno trzymamy kciuki i mamy nadzieję że problemy organizacyjne dobiegły końca i ponownie będziemy mogli się delektować walką pomiędzy Fiatami Cinquecento a Seicento!

Fot: Jakub Tuszyński

Tekst: Marcin Biernat
Foto: Tuszyński Rally Foto

Grudzień 22nd, 2018|Kategoria: News|Tagi: , |

Galerie Zdjęć

021_3_Runda_SMT_Daniel_Godzik.jpg 3 Runda SMT 2019-05-19
028_Rajd_o_puchar_wojta_gminy_Gaszowice_Daniel_Godzik.jpg Rajd o puchar wójta gminy Gaszowice 2019-05-12
019_Cala_Naprzod_dla_MarzenyDaniel_Godzik.jpg Cała Naprzód dla Marzeny
Super_KJS_Rajd_Tyski_Daniel_Godzik010.jpg Rajdowy Samochodowy Puchar Śląska - Rajd Tyski
021_Rallysprint_Kopna2019_Daniel_Godzik.jpg Vančík Rallysprintu Kopná 2019
028_38_ KOWAX_Valasska_Daniel_Godzik.jpg 38. KOWAX Valašská rally ValMezz
028_RPSL_Kuznia_2019.jpg Rajd o Puchar Burmistrza Kuźni Racborskiej
1_Runda_SMT_2019_Daniel_Godzik_028.jpg 1 runda SMT 2019-03-17
I_Runda_Szombierki_Rally_Cup_Daniel_Godzik_028.jpg I Runda Szombierki Rally Cup
2_Zimowy_Trening_AZT_Daniel_Godzik_28.jpg 2 Zimowy Trening AZT
wosp_Skoczow_2019_Daniel_Godzik_19.jpg Moto Wośp Skoczów
wosp_Skoczow_2019_093.jpg Moto WOŚP Skoczów
Barborka_Legend_2018_028.jpg Barbórka Legend 2018
IX_Mikulas_Rally_Daniel_Godzik_021.jpg IX. Mikuláš Rally Is Life 2018
44_Rajd_Cieszynska_Barborka_Daniel_Godzik028.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka