Jarosław i Marcin Szejowie zostają nową załogą zespołu Hyundai Poland Racing

Strona główna/Rajdy/Jarosław i Marcin Szejowie zostają nową załogą zespołu Hyundai Poland Racing

Jarosław i Marcin Szejowie zostają nową załogą zespołu Hyundai Poland Racing. Ustroniacy, aktualni mistrzowie Polski w klasie Open 4WD, wystartują w pełnym sezonie ProfiAuto RSMP 2021 Hyundaiem i20 R5. Po raz pierwszy w nowym samochodzie Szejowie pojawią się w niedzielę, 16 maja, podczas rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów.

Hyundai Poland Racing wspólnie z Hyundai Customer Racing postanowili, że nową załogę teamu na sezon ProfiAuto RSMP 2021 stworzą Jarosław Szeja oraz Marcin Szeja. Spośród licznego grona kandydatów, to właśnie doświadczeni bracia z Ustronia zostali wybrani do pełnego programu.

Jarosław i Marcin Szejowie to aktualni mistrzowie Polski w klasie Open 4WD. Tym razem powalczą o najwyższe laury w nowym, większym zespole. Z teamem pozostał przede wszystkim filar zespołu, z którym Szejowie współpracują już od 10 lat, czyli GK Forge Grelowski, zakłady kuźnicze z Goleszowa. Bracia cieszą się również zaufaniem takich firm, jak Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Trust Finance, Erdol Haus, czy Polsprzęt. Dodatkowo, Szejowie zostali partnerami działań dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu, prowadzonych przez Jastrzębską Spółkę Węglową S.A.

Szejowie przejadą cały sezon ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Hyundaiem i20 R5, w tym m.in. rundę mistrzostw Europy, Rajd Polski, czy domowy Rajd Śląska. Przygotowaniem samochodu zajmie się Kowax 2Brally Racing. Po raz pierwszy w nowym samochodzie Szejowie pojawią się 16 maja, podczas rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów na torze testowym Fiata w Bieruniu.

Jarosław Szeja: – W październiku ubiegłego roku kończyliśmy sezon RSMP w Świdnicy. Byliśmy wtedy szczęśliwi, wywalczyliśmy tytuł w klasie Open 4WD. Teraz wracamy do mistrzostw Polski z programem marzeń. Zostaliśmy wybrani jako odpowiednia załoga do zespołu Hyundai Poland Racing, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem. W tym roku będziemy prowadzić też wspólne działania z zakresu CSR z Jastrzębską Spółką Węglową S.A. Nasz zespół jest coraz większy – dziękujemy wszystkim za zaufanie. Już nie mogę doczekać się pierwszych testów, a później rajdu. Mam też świadomość, że potrzeba czasu na naukę tego auta. Dzisiaj towarzyszą mi wielkie emocje, to wspaniały dzień. Mam nadzieję, że nasi kibice i partnerzy również czują wielką radość, bo ten program to nasz wspólny sukces.

Kalendarz ProfiAuto RSMP 2021:
4-5 czerwca – Rally Zemaitija (Litwa)
18-20 czerwca – 77. Orlen Rajd Polski
16-18 lipca – 8. Rajd Nadwiślański
5-7 sierpnia – 30. Rajd Rzeszowski
10-12 września – 5. Rajd Śląska
1-3 października – 49. Rajd Świdnicki-Krause
15-17 października – 46. Rally Kosice (Słowacja)

A tak prezentuje się nowa rajdówka.

maj 15th, 2021|Kategoria: Rajdy|Tagi: , , |

O Autorze:

Zostaw komentarz