Francuskie wyzwanie

Strona główna/Rajdy/Francuskie wyzwanie

Dla zespołu Rallytechnology zakończenie rajdowych zmagań w naszym kraju nie oznacza całkowitej przerwy od rajdów. Już w ostatni weekend listopada, nasza ekipa pojawi się na legendarnym Rallye du Var. Sześćdziesiąta druga edycja tej imprezy gościć będzie na starcie trzy załogi w „polskich” Peugeotach 208 R2: Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz, Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska oraz Łukasz Habaj i Daniel Dymurski.

Mistrz Polski w klasie czwartej oraz 2WD, Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz mają za sobą wymarzony sezon. Oprócz startów na polskim podwórku, załoga Peugeota 208 R2 wystartowała w tym sezonie w Rajdzie Barum. Rallye du Var stanowić będzie dodatkowe wyzwanie: na prawym fotelu usiądzie tym razem Balbina Gryczyńska, która zastąpi we Francji Grzegorza.

Tegoroczni Wicemistrzowie Polski, Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz pojawią się już po raz drugi na wymagających, francuskich oesach. Pierwszy raz przyjechali tu w 2011 roku, jeszcze za kierownicą Citroena C2 R2. Zagraniczny start nie będzie dla nich nowością również w tym sezonie, gdyż Tomek z Michałem wystartowali w tym roku w Rallye Monte Carlo oraz Rally Islas Canarias.

Faworytem do najwyższych pozycji będzie oczywiście również Łukasz Habaj. Mistrz Polski z 2015 roku postanowił zrezygnować ze startów w RSMP na rzecz rozwoju w Mistrzostwach  Europy. Jego największym sukcesem w ERC jest pierwsze miejsce na Kanarach w klasie ERC 3 oraz czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Rzeszowskiego. Pilotem będzie Daniel Dymurski.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology: Rallye du Var to jeden z najbardziej wymagających rajdów w Europie. Jego kręte odcinki specjalne stały się już legendarne. To wielkie wyzwanie szczególnie dla pilotów, którzy będą musieli się tu mocno nagadać… Bardzo się cieszę, że mamy szansę wystawić nasze samochody za granicą. Będzie to dla nas kolejne, bardzo ważne doświadczenie, które może nas wiele nauczyć. Uważam, że nasze załogi mogą być tu bardzo konkurencyjne. To najszybsze, polskie ośki, dlatego liczę tu na wysokie miejsca na mecie!

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia kont społecznościowych na Facebook’u. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

Galerie Zdjęć

1_Runda_SMT_2019_Daniel_Godzik_011.jpg 1 runda SMT 2019-03-17
I_Runda_Szombierki_Rally_Cup_Daniel_Godzik_011.jpg I Runda Szombierki Rally Cup
2_Zimowy_Trening_AZT_Daniel_Godzik_11.jpg 2 Zimowy Trening AZT
wosp_Skoczow_2019_Daniel_Godzik_11.jpg Moto Wośp Skoczów
wosp_Skoczow_2019_042.jpg Moto WOŚP Skoczów
Barborka_Legend_2018_042.jpg Barbórka Legend 2018
IX_Mikulas_Rally_Daniel_Godzik_011.jpg IX. Mikuláš Rally Is Life 2018
44_Rajd_Cieszynska_Barborka_Daniel_Godzik042.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
44_Rajd_Cieszynska_Barborka042.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
Super_Sprint_100_lat_Niepodległosc_Daniel_Godziki011.jpg Super Sprint 100 lat Niepodległości – 6 Runda SMT
Grand_Prix_Warszawy_042.jpg Grand Prix Warszawy
011_KJS_Rajd_Tyski_2018_Daniel_Godzik.jpg KJS Rajd Tyski 2018
011_64_Rajd_Wisly_Dniel_Godzik.jpg 64 Rajd Wisły
011_4_runda_Liqui_Moly_Classicauto_Cup_Daniel_Godzik.jpg 4 runda Liqui Moly Classicauto Cup
042_Rajdowe_Kryterium _Ustronia.jpg Rajdowe kryterium Ustronia