Fińskie podboje Rallytechnology

Strona główna/Rajdy/Fińskie podboje Rallytechnology

W iście zimowym stylu sezon rozpoczyna rybnicki zespół Rallytechnology, który zaliczy kolejną imprezę w Finlandii. Z trasy 53. edycji Arctic Lapland Rally przenosi się na drugą rundę mistrzostw kraju, 16. SM Vaakuna Ralli. W zawodach rozgrywanych w okolicach Mikkeli Rallytechnology obsługiwać będzie dwie załogi w Fordach Fiesta R5: Łukasza Habaja i Daniela Dymurskiego oraz Finów Jani Paasonena i Mika Rajasalo.

Drugi z wymienionych rajdów rozegrany zostanie w dniach 16-17. lutego. Organizatorzy przygotowali łącznie siedem prób, z których najdłuższa (Siikakoski) liczy blisko 28 kilometrów. Zawody rozpocznie piątkowy prolog Ravirata, mierzący 1,5 km. Wcześniej zawodnicy Rallytechnology ustawiać będą swoje rajdówki w okolicach Mäntyharju, rodzinnej miejscowości Paasonena, czyli wielokrotnego uczestnika mistrzostw świata.

– Pierwszy z rajdów zakończył się przedwcześnie dla Łukasza i Daniela, a to powoduje, że apetyty na walkę i metę są jeszcze większe – mówi Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology. – W Finlandii panuje prawdziwa zima, więc wobec braku takich rajdów w Polsce, jest to idealne miejsce na trening przed sezonem. W naszym zespole pojedzie również Jani, znany nie tylko z występów w fabrycznych zespołach WRC, ale również z warszawskiego Rajdu Barbórka. Na liście zgłoszeń widnieje 107 załóg, w tym aż 17 w samochodach klasy R5. Rywalizacja zapowiada się emocjonująco! 🙂

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

luty 12th, 2018|Kategoria: Rajdy|Tagi: , |

O Autorze:

Zostaw komentarz