Cztery załogi w składzie Rallytechnology

Strona główna/Rajdy/Cztery załogi w składzie Rallytechnology

Sezon 2017 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski czas zacząć! Najlepsi zawodnicy naszego kraju 21 kwietnia staną na starcie 45. Rajdu Świdnickiego KRAUSE. Wśród nich znajdą się również reprezentanci zespołu Rallytechnology, w składzie: Zbigniew Gabryś / Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5), Dariusz Poloński / Balbina Gryczyńska (Peugeot 208 R2), Tomasz Gryc / Michał Kuśnierz (Peugeot 208 R2) oraz Robert Mąsior / Łukasz Bobrowski (Peugeot 208 R2).

O czołowe miejsca w inauguracyjnej rundzie RSMP zamierza walczyć Zbigniew Gabryś ze swoim pilotem Arturem Natkańcem. Kierowca Forda Fiesty R5 w poprzednim sezonie pokazał za kierownicą tego auta świetne tempo, zajmując trzecie miejsce w Rajdzie Nadwiślańskim i czwarte w Rajdzie Dolnośląskim. Reprezentant Rallytechnology okres zimowy poświęcił na treningi, a i przed samym rajdem odbył intensywne testy, które miały na celu jak najlepsze przygotowanie do zbliżającego się sezonu.

W klasie czwartej jednym z faworytów do zwycięstwa będzie Dariusz Poloński. Co ciekawe, ubiegłoroczny mistrz Polski start w Rajdzie Świdnickim traktuje czysto treningowo, gdyż jego celem na ten sezon będą starty w Mistrzostwach Europy w klasie ERC 3. Jego rajdową bronią będzie dobrze mu znany Peugeot 208 R2, który będzie przygotowywany przez zespół Rallytechnology. W pierwszej rundzie RSMP Poloński wystartuje z Balbiną Gryczyńską, która wkrótce potem zostanie zastąpiona przez Grzegorza Dobosza.

Do Rajdu Świdnickiego świetnie przygotowani są Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz. W ramach przedsezonowego treningu nasza załoga wystartowała w czeskim Rajdzie Valasska, gdzie w mocno obsadzonej klasie aut przednionapędowych wykręciła dziesięć czasów w czołowej piątce. Występ u naszych sąsiadów potwierdził, że Tomek i Michał są w świetnej formie i mają ogromne szanse, aby zdobyć w tym sezonie tytuł mistrzowski w klasie czwartej. Załoga Gryc Racing Team ma w planie przejechanie wszystkich rund tegorocznego kalendarza Mistrzostw Polski.

Szeregi zespołu Rallytechnology zasilą także Robert Mąsior i Łukasz Bobrowski, którzy również skorzystają z Peugeota 208 R2. Dla tej załogi będzie to pierwszy start w tym rajdzie takim samochodem. W ramach przygotowań do sezonu Robert Mąsior także wystartował w Rajdzie Valasska, który był jego pierwszym zagranicznym rajdem. Bogatszy o nowe doświadczenia chce je teraz wykorzystać na trasach Rajdu Świdnickiego.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Mamy już za sobą początek Mistrzostw Europy, a teraz zainaugurujemy rywalizację w Mistrzostwach Polski. Przez przerwę zimową konkurencja mocno trenowała, ale my również za wiele nie odpoczywaliśmy. Jesteśmy świetnie przygotowani i jestem pewny, że pokażemy to już podczas Rajdu Świdnickiego. Zbigniew Gabryś ponownie zasiądzie za kierownicą Fiesty R5 i myślę, że ma duże szanse na miejsce na podium. W walce o najwyższe pozycje mają nasi reprezentanci jadący autami klasy R2. Dariusz Poloński i Tomasz Gryc to kierowcy, którzy znają te auta od podszewki i wiedzą, jak wykorzystać ich potencjał. Bardzo się cieszę, że Darek Poloński zdecydował się zrobić krok naprzód i spróbować swoich sił w Mistrzostwach Europy. Rywalizacja tam jest niezwykle zacięta, a rajdy wymagające, ale o to chodzi w tym sporcie. W klasie czwartej rywalizować będzie także Robert Mąsior ze swoim pilotem Łukaszem Bobrowskim. To załoga, który ma w sobie spory potencjał i ciągłą chęć rozwoju. Rajd Świdnicki startuje już 21 kwietnia – widzimy się na oesach!

Organizatorzy pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przygotowali dla zawodników dwanaście odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 135 kilometrów. Ściganie rozpocznie się w piątek wieczornym odcinkiem specjalnym w Świdnicy. W sobotę kierowcy przejadą siedem odcinków specjalnych, a w piątek cztery ostatnie, w tym Power Stage Zagórze-Walim (13,05 km)

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

O Autorze: