Awans zespołu Rallytechnology!

Strona główna/Rajdy/Awans zespołu Rallytechnology!

Duży progres – tak w dwóch słowach można podsumować występ zespołu Rallytechnology na Rally di Roma Capitale. Podczas włoskiej rundy mistrzostw Europy Łukasz Habaj z Danielem Dymurskim oraz Dariusz Poloński z Balbiną Gryczyńską zdobyli w pokaźny dorobek punktowy, który wywindował zespół z Rybnika do pierwszej dziesiątki najlepszych teamów europejskiego czempionatu. Na szansę do podtrzymania świetnej passy nie trzeba będzie długo czekać – już w ten weekend rozpocznie się Rajd Wisły!

Rally di Roma Capitale dla wszystkich kierowców był niewiadomą, ponieważ był on po raz pierwszy rundą mistrzostw Europy. W tych warunkach świetnie odnaleźli się Habaj z Dymurskim, zajmując siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Tym samym załoga Forda Fiesty R5 udowodniła, że coraz pewniej czuje się na europejskich trasach i może walczyć o coraz lepsze wyniki.

O pozytywnym występnie mogą także mówić Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska. Dla nich był to pierwszy start od poważnego wypadku na Rajdzie Rzeszowskim. Jak się od razu okazało, reprezentanci Rallytechnology szybko odzyskali pewność siebie i dzielnie walczyli w klasie ERC 3. Ostatecznie zajęli tam piąte miejsce, a przed nimi znalazły się tylko załogi walczące o tytuł mistrzowski, w tym także zawodnicy z zespołów fabrycznych.

Podczas 63. Rajdu Wisły wśród zgłoszonych zawodników znajdziemy aż cztery załogi zespołu Rallytechnology. Do finałowych dwóch rund mistrzostw Polski dobrze przygotować chcą się aktualni liderzy klasy czwartej, Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz. Ich start w Wiśle będzie miał charakter treningowy, jednak mimo wszystko to właśnie oni są faworytami do zwycięstwa w klasie Open 2WD.

002(4)

Szyki będą chcieli im popsuć Przemysław Lizończyk ze Zbigniewem Cieślarem – triumfatorzy Rajdu Zamkowego w klasie Open 2WD. Jak zawsze na dobre tempo możemy liczyć ze strony Roberta Mąsiora i Łukasza Bobrowskiego, którzy rok temu w Wiśle stanęli na podium klasy R2B! Swoje Subaru w klasie Gość 4WD zaprezentują Marek Dudziński i Daniel Dymurski. W Rajdzie Wisły przyjdzie im się zmierzyć z trzema mocnymi konkurentami.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology: Rally di Roma Capitale to kwintesencja włoskich rajdów. Odcinki były tam kręte, wąskie i zdradliwe. Nie można tego w żaden sposób porównać do polskich oesów, dlatego tym bardziej cieszy nas świetny wynik Łukasza i Daniela oraz Darka i Balbiny. W sumie podczas tego rajdu zdobyliśmy aż dwadzieścia punktów, co pozwoliło nam wskoczyć do TOP 10 najlepszych zespołów w ERC! Teraz skupiamy się już na legendarnym Rajdzie Wisły, gdzie będziemy wspierać aż cztery załogi – trzy w klasie Gość 2WD i jedną w Gość 4WD. Szykuje się ciekawy rajd!

Start 63. Edycji Rajdu Wisły przewidziano na sobotni poranek. Tego samego dnia, już o 8:45 zawodnicy wystartują do odcinka Koniaków o długości ponad sześciu kilometrów. Potem zawodnicy zmierzą się z nim jeszcze dwukrotnie. Rywalizacja przebiegać będzie także na odcinkach Kiczora (8,24  km) oraz Kozińce (2,74 km). Pierwsza załoga na mecie rajdu pojawi się około godziny 17:11.

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.

003(2)

Galerie Zdjęć

1_Runda_SMT_2019_Daniel_Godzik_003.jpg 1 runda SMT 2019-03-17
I_Runda_Szombierki_Rally_Cup_Daniel_Godzik_003.jpg I Runda Szombierki Rally Cup
2_Zimowy_Trening_AZT_Daniel_Godzik_03.jpg 2 Zimowy Trening AZT
wosp_Skoczow_2019_Daniel_Godzik_03.jpg Moto Wośp Skoczów
wosp_Skoczow_2019_090.jpg Moto WOŚP Skoczów
Barborka_Legend_2018_038.jpg Barbórka Legend 2018
IX_Mikulas_Rally_Daniel_Godzik_003.jpg IX. Mikuláš Rally Is Life 2018
44_Rajd_Cieszynska_Barborka_Daniel_Godzik038.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
44_Rajd_Cieszynska_Barborka090.jpg 44 Rajd Cieszyńska Barbórka
Super_Sprint_100_lat_Niepodległosc_Daniel_Godziki003.jpg Super Sprint 100 lat Niepodległości – 6 Runda SMT
Grand_Prix_Warszawy_038.jpg Grand Prix Warszawy
003_KJS_Rajd_Tyski_2018_Daniel_Godzik.jpg KJS Rajd Tyski 2018
003_64_Rajd_Wisly_Dniel_Godzik.jpg 64 Rajd Wisły
003_4_runda_Liqui_Moly_Classicauto_Cup_Daniel_Godzik.jpg 4 runda Liqui Moly Classicauto Cup
090_Rajdowe_Kryterium _Ustronia.jpg Rajdowe kryterium Ustronia