89 Rally Monte Carlo 2021

Strona główna/Rajdy/89 Rally Monte Carlo 2021

Mistrz jest tylko jeden!!

Sebastien Ogier i Julien Ingrasia wygrywają Rajd Monte Carlo 2021 i tym samym zostają samodzielnymi liderami zwycięstw w tej imprezie! Ósme zwycięstwo w najstarszej imprezie świata, dodatkowo komplet punktów na power stage stawia Francuzów ponownie w roli faworytów do tytułu Mistrzów Świata! Sebastien zapowiedział przed sezonem że sezon 2021 będzie ostatnim w jego karierze na poziomie WRC. Czy dotrzyma słowa zobaczymy, nie mniej jednak idealnie dla niego byłoby zakończyć karierę kolejnym tytułem mistrzowskim.

Drugi stopień podium należał do kolejnego duetu Toyoty, Elfyn Evans/Scott Martin. Brytyjska załoga pokazała że wyniki z sezonu 2020 absolutnie nie były przypadkowe i zasługują na tytuł Vice mistrzowski z ambicjami na walkę o tytuł Mistrza Świata!

Najniższy stopień podium wywalczył Belgijski duet Hyundaia Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe. Dzięki nim całe podium nie padło łupem zespołu Toyoty (4 miejsce Kalle Rovanpera). Thierry już pięciokrotnie był Vice mistrzem światowego czempionatu i na pewno tanio skóry nie sprzeda w dalszej części sezonu!

Pełne wyniki rajdu: Rally-Base.com

Kolejna runda WRC zorganizowana zostanie w FINLANDII!!

WRC Arctic Rally Finland Powered by Capitalbox

Zastąpi w kalendarzu 2021 Rajd Szwecji i będzie jedyną rundą jechaną na „długim kolcu”. Impreza odbędzie się w terminie 26-28.02.2021

fot.WRC.com
Styczeń 24th, 2021|Kategoria: Rajdy|Tagi: , , |

O Autorze:

Zostaw komentarz