2 runda SMT-Podsumowanie

Strona główna/Sprint/2 runda SMT-Podsumowanie

Po długiej przerwie załogi powróciły do rywalizacji w Mistrzostwach Tychów. Głód ścigania widać było już po liście zgłoszeń która wypełniła się w 100%. Niestety przez obostrzenia dotyczące organizacji imprez na zawodach zabrakło kibiców, a zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy A i B.

Grupa A wystartowała w godzinach dopołudniowych w tym czasie na tasie walczyły klasy 1,2,PPC,CENTO i OPEN

W klasie 1 najszybsza okazała się załoga Łukasz Semik/Dawid Roman Fiat Seicento, na drugim miejscu ze stratą zaledwie 1,10s zameldowali Paweł Oślak/Michał Kociołek udowadniając że poza efektowną jazdą potrafią również walczyć o cenne sekundy, podium uzupełnili Tomasz Sanecznik/Judyta Sanecznik Suzuki Swiftem tracąc 7,16s do zwycięzcy.

Klasa 2 to popis załogi w Citroenie C2 Romuald Stasik/Grzegorz Pękała pogodzili Hondy Civic i wygrali 9,69 nad Grzegorzem Dobrzańskim/Agnieszką Dobrzańską oraz o 13,31 nad Szymonem Gańcarczykiem/Anitą Masternak

Klasa PPC w klasie utworzonej na wzór rajdów okręgowych dla samochodów Peugeot i Citroen do mety dojechało zaledwie 5 załóg wygrali Artur Kłaptocz/Szymon Smalcerz Citroen C2 drugie miejsce zajęli Krzysztof Bednarski/Jakub Siemaszko podium uzupełnili Damian Majchrzak/Marek Gojny

W klasie CENTO walkę o zwycięstwo stoczyli Marek Mendela/Krzysztof Wadas i Wojciech Najgrodzki/Agnieszka Szybaj zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Mendela wygrywając o 2,47s najniższy stopień podium Jakub Pisarek/Paulina Borończyk ze stratą 9,16

Popołudnie należało do nieco mocniejszych klas 3,4,RWD i GOŚĆ

Klasa 3 Dawid Tomala/Paulina Kempka nie mieli sobie równych i wygrali o 6,43s nad 2 Dawid Grzebinoga/Kamil Gamża podium uzupełnili Sebastian Bojdoł/Andrzej Mrowczyk tracąc do drugiego miejsca zaledwie 0,07s!!

Klasa 4 Kobiela na szczycie x2! Wygrali ponownie Artur Kobiela/Kamil Wala wyprzedzając załogę Łukasz Kobiela/Wojciech Anusiewicz podium uzupełnili Marcin Macura/Anna Gabryś

W klasie RWD najszybsze okazały się BMW E36 pierwsze miejsce należało do Kacper Bieniek/Tomasz Jabłoński drugie dla Krystian Kacprzak/Mariusz Cieślar podium uzupełniło BMW E30 z załogą Wojciech Honkisz/Jakub Rozmus

Klasę GOŚĆ wygrali wrcający na rajdowe trasy byli mistrzowie Śląska Jakub Lesiak/Łukasz Biernot w BMW M3 E46 pokonując Tomasz Zieliński/Borys Galica w Subaru impreza i Przemysław Gajowczyk/Romuald Nowakowski w Mitsubishi Lancer.

Kurz po ostatniej imprezie jeszcze do końca nie opadł, a organizatorzy zapowiedzieli już kolejną imprezę o której przeczytacie TUTAJ więc nie zawlniamy tempa i odmrażamy motorsport na Śląsku!!

Pełne wyniki WYNIKI SMT

Czerwiec 16th, 2020|Kategoria: Sprint|Tagi: |

O Autorze: